Договір між батьками про сплату аліментів

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! У цій статті я Вам розповім про договір між батьками про сплату аліментів на дитину, про угоду про сплату аліментів, про визначення розміру аліментів, про нотаріальне посвідчення договору про сплату аліментів, про внесення змін та припинення договору між батьками про сплату аліментів, ознайомившись з матеріалом статті «Договір між батьками про сплату аліментів» на сайті advokat-dnepropetrovsk.com Ви знайдете відповіді для себе щодо цього питання.

Договір між батьками про сплату аліментів на дитину

Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, в якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору що неспроможні порушувати права дитини, встановлені Сімейним Кодексом.

Договір укладається у письмовій формі та нотаріально засвідчується.

У разі невиконання одним із батьків свого обов’язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Один із загальних правових принципів регулювання сімейних відносин, а саме про те, що сімейні відносини можуть бути врегульовані за домовленістю (договором) між їх учасниками, конкретизується в CК.

Зв’язатися з адвокатом

Угода про сплату аліментів

Відповідно до СК батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, в якому визначити їх розмір та строки виплати.

За своєю правовою природою зазначений договір належить до сімейно-правових договорів, оскільки в результаті його укладання та виконання настають правові наслідки, передбачені нормами сімейного законодавства – надання батьками утримання дитині.

Договір між батьками про сплату аліментів на дитину спрямований насамперед на добровільне виконання аліментного зобов’язання одним із батьків

Водночас зазначений договір має відповідати загальним вимогам, встановленим ЦК, дотримання яких є необхідним для дійсності правочину.

Крім того, у разі укладання та виконання батьками договору про сплату аліментів на дитину відповідно до СК застосовуються норми ЦК про загальні положення про договір (про поняття, умови договору, його укладення, зміну та припинення).

За загальним правилом, що міститься в СК, способи виконання батьками обов’язки утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.

Той із батьків, який проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні у грошовій та (або) натуральній формі.]

Отже, батьки у договорі про сплату аліментів на дитину можуть передбачити їхню сплату:

  • на частку від заробітку (доходу) платника;
  • у твердій грошовій сумі, що сплачується періодично або одноразово;
  • шляхом надання майна та у грошовій формі;
  • іншим способом, передбаченим сторонами у договорі.

Визначення розміру аліментів

Розмір аліментів визначається угодою сторін.

Це означає, що розмір аліментів може бути вищим за той, який одержувач аліментів отримував би, якби вони стягувалися за рішенням суду.

Водночас батьки в договорі про сплату аліментів на дитину, укладеному ними, не можуть встановлювати розмір аліментів менше, ніж вона встановлена СК, тобто менше неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Звісно ж, якщо розмір аліментів, встановлених батьками у договорі про сплату аліментів на дитину, виявиться меншим від мінімального розміру аліментів, встановленого СК, то такий договір може бути визнаний за рішенням суду недійсним на підставі (як той, що порушує права дитини).

Якщо у договорі передбачена можливість сплати аліментів у твердій грошовій сумі, то в умовах інфляції обов’язково постане питання їх індексації.

Тому сторони можуть включити до змісту договору умову про індексацію, яка має відповідати вказівкам, які у СК.

У такому договорі обов’язково мають бути зазначені терміни виплати аліментів. У цьому батьки можуть передбачити будь-які терміни виплати аліментів, але до досягнення дитиною повноліття.

Зв’язатися з адвокатом

Нотаріальне посвідчення договору про сплату аліментів

Договір укладається у письмовій формі та підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню.

Недотримання нотаріальної форми спричиняє визнання зазначеного договору недійсним відповідно до правил, встановлених ЦК.

Нотаріальна форма необхідна оскільки цей договір істотно не зачіпає майнові інтереси сторін.

Нотаріальна форма уможливлює і здійснення примусового виконання за таким договором, оскільки у разі невиконання одним з батьків свого обов’язку за договором аліменти з нього можуть бути стягнуті на підставі виконавчого напису нотаріуса у примусовому порядку органами державної виконавчої служби відповідно до правил, установлених Законом України. “Про виконавче провадження”.

Зв’язатися з адвокатом

Внесення змін та припинення договору між батьками про сплату аліментів

У договір батьки можуть включити положення про зміну його умов або його припинення.

Зміна розміру аліментів, а відтак і зміна договору, можлива на підставах, встановлених Сімейним Кодексом.

Припинення договору між батьками про сплату аліментів на дитину можливе у зв’язку з укладанням батьками договору про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно відповідно до правил, встановлених Сімейним Кодексом, а також у зв’язку із закінченням терміну дії договору або досягненням повноліття дитиною.

Зміни до договору можуть вноситися протягом усього його існування шляхом укладання відповідної угоди, яка підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню.

Також на сайті advokat-dnepropetrovsk.com сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: аліменти в частці від заробітку, аліменти у твердій грошовій сумі, зменшення та збільшення розміру аліментів (зміна), аліменти на повнолітніх, аліменти на повнолітніх.

Часті питання адвокату

Який мінімальний розмір аліментів можуть встановлювати батьки у договорі про сплату аліментів на дитину?
Чи обов'язково вказувати у договорі про сплату аліментів на дитину термін виплати аліментів?
Чи обов'язково завіряти договір про сплату аліментів на дитину у нотаріуса?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Договір між батьками про сплату аліментів» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, а також підписуйтесь на наш ютуб-канал , щоб не пропустити нові відео.
Інформація про нас

Договір між батьками про сплату аліментів

Корисні матеріали сайту advokat-dnepropetrovsk.com :

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: