Звільнення батьків від сплати аліментів

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! У цій статті я Вам розповім про звільнення батьків від обов'язку утримувати дитину, про можливість звільнення батьків від сплати аліментів, про те як скасувати рішення про стягнення аліментів. Ознайомившись з матеріалом статті «Звільнення батьків від сплати аліментів» на сайті advokat-dnepropetrovsk.com Ви знайдете відповіді для себе щодо цього питання.

Звільнення батьків від обов’язку утримувати дитину

Батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину, якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з них та забезпечує повністю її потреби.

За загальним правилом, встановленому законом, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

У СК встановлено правило, відповідно до якого батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину, якщо її дохід набагато перевищує дохід кожного з них та забезпечує повністю її потреби.

Можливість звільнення батьків від сплати аліментів

Таким чином, батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину лише за рішенням суду, якщо вона встановить, що дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з батьків.

Право на звернення до суду з вимогою про звільнення від обов’язку утримувати дитину належить обом її батькам (або одному з них). Відповідачем за позовом може бути лише особа, зазначена у СК.

В обґрунтування своїх позовних вимог батьки (або один з них) можуть посилатися на будь-які обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, зокрема на факти отримання дитиною майна у порядку спадкування, за договором дарування, заробітної плати за трудовим договором або доходу за цивільно-правового договору тощо.

Зв’язатися з адвокатом

Як скасувати рішення про стягнення аліментів

Батьки можуть бути звільнені за рішенням суду від обов’язку утримувати дитину тільки в тому випадку, якщо вони доведуть, що дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з них і повністю забезпечує її потреби.

При розгляді та вирішенні справи за позовом батьків (або одного з них) про звільнення їх від обов’язку утримувати дитину суд у кожному конкретному випадку на підставі дослідження певних доказів, зазначених у ЦПК, встановлює обставини, що дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з них та повністю забезпечує його потреби.

Встановивши ці обставини, суд у своєму рішенні повинен задовольнити вимоги батьків (або одного з них) про звільнення їх від обов’язку утримувати дитину і, навпаки, якщо ця обставина судом не буде встановлена, то вона має ухвалити рішення про відмову в задоволенні вимог батьків (або одного з них) про звільнення від обов’язку утримувати дитину.

Також на сайті advokat-dnepropetrovsk.com сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: аліменти в частці від заробітку, аліменти у твердій грошовій сумі, додаткові витрати на дитину, договір між батьками про сплату аліментів, зменшення та збільшення розміру аліментів (зміна), аліменти на повнолітніх.

Часті питання адвокату

У якому разі батьки можуть бути звільнені від обов'язку утримувати дитину?
Хто може подати заяву про звільнення від обов'язку утримувати дитину?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Звільнення батьків від сплати аліментів » була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, а також підписуйтесь на наш ютуб-канал , щоб не пропустити нові відео.

 

Інформація про нас

 

Звільнення батьків від сплати аліментів

Корисні матеріали сайту advokat-dnepropetrovsk.com :

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: