Право використання майна подружжя

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! У цій статті я Вам розповім про право подружжя на визначення порядку користування майном, про договір про використання майна подружжя та про угоду про порядок користування житловим приміщенням. Ознайомившись з матеріалом статті «Право використання майна подружжя» на сайті advokat-dnepropetrovsk.com Ви знайдете відповіді для себе щодо цього питання.

Право подружжя на визначення порядку користування майном

  1. Подружжя має право домовитися між собою про порядок користування майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності.
  2. Договір про порядок користування житловим будинком, квартирою, іншою будовою або спорудою, земельною ділянкою, якщо вона нотаріально засвідчена, зобов’язує правонаступника дружини та чоловіка.

Також на сайті advokat-dnepropetrovsk.com сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: аліменти в частці від заробітку, аліменти у твердій грошовій сумі, додаткові витрати на дитину, договір між батьками про сплату аліментів, зменшення та збільшення розміру аліментів (зміна), аліменти на повнолітніх.

Договір про використання майна подружжя

Подружжя, як було зазначено, зобов’язане не тільки не перешкоджати один одному у здійсненні правомочностей права спільної сумісної власності, а й узгоджувати свою поведінку щодо здійснення правомочностей щодо володіння, користування та розпорядження майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності.

Відповідно до сказаного подружжя має право домовлятися між собою про порядок користування майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності.

Подружжя може, наприклад, визначити порядок користування машиною, катером, комп’ютером та іншими речами, що належать їм на праві спільної сумісної власності.

Однак така домовленість між подружжям не виключає право будь-якого з подружжя у разі спору про порядок користування речами, які є об’єктом їх права спільної сумісної власності, звернутися з позовом до суду.

Зв’язатися з адвокатом

Угода про порядок користування житловим приміщенням

Договір про порядок користування житловим будинком, квартирою, іншою будовою або спорудою, земельною ділянкою, якщо вона нотаріально засвідчена, обов’язкова не тільки для подружжя, але і для їх правонаступників.

Часті питання адвокату

Чи зобов'язані правонаступники подружжя дотримуватись умов договору про порядок користування житловим будинком, укладений між подружжям?
Чи має право один із подружжя звернутися з позовом до суду за наявності договору на майно, укладеного між подружжям?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Право використання майна подружжя» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал і Ви завжди будете в курсі нововведень законодавства України у сфері сімейного права.
Інформація про нас

Право використання майна подружжя

Корисні матеріали сайту advokat-dnepropetrovsk.com :

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Чи зобов'язані правонаступники подружжя дотримуватись умов договору про порядок користування житловим будинком, укладений між подружжям?
Договір про порядок користування житловим будинком, квартирою, іншою будовою або спорудою, земельною ділянкою, якщо вона нотаріально засвідчена, обов'язкова не тільки для подружжя, але і для їх правонаступників.
Чи має право один із подружжя звернутися з позовом до суду за наявності договору на майно, укладеного між подружжям?
Домовленість між подружжям не виключає право будь-якого з них у разі спору про порядок користування речами, що є об'єктом їх права спільної сумісної власності, звернутися з позовом до суду.