Порядок спілкування, зустрічей з дитиною

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! У цій статті я Вам розповім про спілкування з дитиною після розлучення, про порядок спілкування з дитиною, про те як встановити графік зустрічей з дитиною. Ознайомившись з матеріалом статті «Порядок спілкування, зустрічей з дитиною» на сайті advokat-dnepropetrovsk.com Ви знайдете відповіді для себе щодо цього питання.

Спілкування з дитиною після розлучення

  1. Питання виховання дитини вирішується батьками разом.
  2. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні та має право на особисте спілкування з нею.
  3. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвитку дитини.
  4. Батьки мають право укласти договір про здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим із них, хто проживає окремо від дитини.

Порядок спілкування з дитиною

Той із батьків, хто проживає з дитиною, у разі її ухилення від виконання договору зобов’язаний відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, заподіяну іншому з батьків.

Обсяг прав батьків не залежить від того, чи проживають вони з дитиною чи ні. Відповідно до ч. 1 ст. 157, а також ст. 141 Сімейного Кодексу мати та батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, у тому числі право на виховання.

Якщо батьки проживають окремо, то питання про те, з ким із них проживатиме дитина, визначається угодою між ними. Якщо батьки не можуть дійти згоди, то це питання вирішується судом. Після ретельного аналізу всіх обставин суд вирішує питання передачі дитини одному з батьків. Проте другий з батьків при цьому зберігає практично всі свої правомочності.

Так, відповідно до ст. 157 Сімейного Кодексу, він має право на спілкування з дитиною та участь у її вихованні. Природно, що окремо проживає батько, як правило, не може здійснювати свої правомочності в тому ж обсязі просто тому, що він проводить з дитиною значно менше часу. Багато в чому його становище залежить від того, які відносини складаються між ним та батьком, з яким проживає дитина.

Природа сімейних відносин така, що змусити одного з їх учасників вчинити ті чи інші дії без його волі практично неможливо. Незважаючи на те, що в цьому Кодексі розроблено механізм забезпечення прав окремого батька, якщо спільно проживаючий батько активно цьому перешкоджає, його права залишаться тільки на папері.

Оптимальною є ситуація, передбачена ч. 4 ст. 157 Сімейного Кодексу, коли батьки вирішують питання участі окремо проживаючого батька у вихованні дитини за взаємною згодою. На жаль, зазначена норма не визначає форму такої угоди (договору). Здається, доцільно укладати такий договір у письмовій формі, щоб уникнути подальших неясностей та непорозумінь. У договорі батьки можуть визначити, скільки часу і в які конкретні дні тижня дитина проводить з окремим батьком, з ким вона залишається у свята, хто забирає її під час канікул, в якому порядку розглядаються питання, що стосуються дитини.

Зв’язатися з адвокатом

Як встановити графік зустрічей з дитиною

Якщо батьки готові співпрацювати один з одним, вони можуть вирішити всі ці питання таким чином, що і дитина, і окремий батько постраждають від розпаду сім’ї найменшою мірою. Насамперед це пов’язано з тим, що подібні угоди не можуть бути жорсткими, вони постійно вимагатимуть тих чи інших змін, пов’язаних із різними обставинами.

Наприклад, якщо дитина була хвора протягом часу, який він повинен був провести з іншим батьком, або сам батько змушений був виїхати у відрядження в цей час і т.п.

Також на сайті advokat-dnepropetrovsk.com сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: аліменти в частці від заробітку, аліменти у твердій грошовій сумі, додаткові витрати на дитину, договір між батьками про сплату аліментів, зменшення та збільшення розміру аліментів (зміна), аліменти на повнолітніх.

Якщо між батьками зберігаються нормальні відносини, то всі ці труднощі переборні. Якщо ж відносини між батьками натягнуті, то саме договір допоможе найоптимальніше вирішити проблеми спілкування та виховання дитини батьком, який проживає окремо.

При цьому якщо той із батьків, хто проживає з дитиною, ухиляється від виконання умов такого договору або порушує їх, то він зобов’язаний відшкодувати іншому батькові матеріальну та моральну шкоду, заподіяну порушенням умов договору.

Зв’язатися з адвокатом

Часті питання адвокату

Як вирішується питання щодо зустрічей з дитиною окремого батька, якщо батьки не дійшли згоди?
Як юридично оформити порядок зустрічей з дитиною окремого батька?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Порядок спілкування, зустрічей з дитиною» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал і Ви завжди будете в курсі нововведень законодавства України у сфері сімейного права.
Інформація про нас

Порядок спілкування, зустрічей з дитиною

Корисні матеріали сайту advokat-dnepropetrovsk.com :

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Як вирішується питання щодо зустрічей з дитиною окремого батька, якщо батьки не дійшли згоди?
Якщо батьки не можуть дійти згоди, то це питання вирішується судом.
Як юридично оформити порядок зустрічей з дитиною окремого батька?
Батьки мають право укласти договір про здійснення батьківських прав та виконання обов'язків тим із них, хто проживає окремо від дитини.