Визначення походження дитини батьки, яких перебувають у шлюбі між собою

Визначення походження дитини від матері та батька, які перебувають у шлюбі між собою

Дитина, що народилася у шлюбі, походить від подружжя.

Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров’я про народження дружиною дитини.

Дитина, що народилася після припинення шлюбу

Дитина, що народилася до закінчення десяти місяців після припинення шлюбу або визнання її недійсною, походить від подружжя, крім випадку, передбаченого статтею 124 Сімейного Кодексу.

Адвокат у сімейних справах

Скрябін Олексій Миколайович
адвокат, доктор юридичних наук
Нашим адвокатам часто ставлять такі питання: Як зареєструвати дитину, якщо батьки перебувають у шлюбі? Чи можна записати батьком дитину не чоловіка? Які права має батько на дитину, якщо шлюб не зареєстрований?

На нашому сайті advokat-dnepropetrovsk.com Ви знайдете всі відповіді на питання, що Вас цікавлять, в галузі сімейного законодавства України.

Заява про невизнання чоловіка батьком дитини

Дружина та чоловік мають право подати до державного органу реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про невизнання чоловіка батьком дитини.

У цьому випадку походження дитини визначається відповідно до частини першої статті 135 Сімейного Кодексу.

Походження дитини від батьків, які перебувають у шлюбі

Відповідно до ст. 122 Сімейного Кодексу походження дитини від батьків, які перебувають між собою у шлюбі, засвідчується записом про шлюб батьків (Свідоцтвом про шлюб) та документами закладу охорони здоров’я про народження дружиною дитини.

Закон надає запису про шлюб значення достатнього та безперечного доказу походження дитини від зазначених у свідоцтві батьків.

Значення зареєстрованого шлюбу для визнання материнства

Для запису жінки, яка народила дитину, як мати не має значення, як було вже сказано, народилася дитина у зареєстрованому шлюбі або коли її батьки не перебували у зареєстрованому шлюбі.

Презумпція батьківства

Батьком дитини записується громадянин, зазначений у Свідоцтві про шлюб чоловіком матері. У разі закон встановлює презумпцію батьківства — чоловік матері передбачається батьком дитини.

Тому при народженні дитини від зареєстрованого шлюбу не потрібно згоди чоловіка матері на запис його як батько дитини.

Сімейний кодекс передбачає низку нових положень про встановлення походження дітей у разі розірвання шлюбу, визнання шлюбу недійсним та під час укладання матір’ю дитини повторного шлюбу.

Народження дитини до 10 місяців з моменту припинення шлюбу

Ч. 2 ст. 122 Сімейного Кодексу передбачає, що якщо дитина народилася до закінчення 10 місяців з моменту припинення шлюбу або визнання її недійсною, вважається, що чоловік матері є батьком дитини за винятком випадку, коли мати дитини одружилася і дитина народилася після реєстрації повторного шлюбу.

При народженні дитини в зареєстрованому шлюбі подружжя має право подати до РАГСу спільну заяву про невизнання чоловіка батьком дитини.

У цьому випадку походження дитини визначається так само, як і при народженні дитини у матері, яка не одружена, якщо немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду (ч. 3 ст. 122, ч. 1 ст. 135 Сімейного Кодексу) .

Для ефективного вирішення справ щодо визнання батьківства та будь-яких спірних питань слід звернутися до професійних сімейних адвокатів.

Для ефективного вирішення справ щодо визнання батьківства та будь-яких спірних питань слід звернутися до професійних сімейних адвокатів.

  • проконсультує з вашого питання;
  • допоможе визначити оптимальний варіант вирішення справи;
  • підготує усі необхідні документи;
  • супроводжує протягом усього судового процесу.

Наші адвокати зроблять все необхідне для швидкого та якісного завершення справи!

Скрябін Олексій Миколайович
адвокат, доктор юридичних наук
Звернення до нас – це спосіб заощадити час та гроші у вирішенні питань про визнання батьківства чи відмови від нього.

Якщо Ви не знаєте, як правильно вчинити, щоб вирішити питання на Вашу користь – напишіть або зателефонуйте нашим юристам із сімейних питань!

Перший крок на шляху до успіху у вирішенні справи про визнання батьківства чи відмови від нього – звернення до добрих сімейних адвокатів!

Ставте лайк, якщо стаття виявилася для Вас корисною. Ми, у свою чергу, намагатимемося надати Вам найактуальнішу інформацію про всі зміни у сімейному законодавстві України!

Часті питання сімейному адвокату

☑ Чи можна записати батьком дитину не чоловіка?
☑ На кого запишуть дитину після розлучення?
☑ Чи запишуть батьком дитину іншу, якщо мати не розлучена з іншою.
advokat-dnepropetrovsk.com

Google

як зареєструвати дитину, якщо батьки не одружені Україна

дитина народилася у шлюбі, але не від чоловіка

на кого запишуть дитину після розлучення Україна

які права має батько на дитину, якщо шлюб не зареєстрований

сімейний кодекс України обов’язки батьків

чи запишуть батьком дитини іншу, якщо мати не розлучена з іншою

чи можна записати батьком дитини не чоловіка

ЯНДЕКС

встановлення батьківства та материнства

заперечення встановлення материнства та батьківства

встановлення та заперечення батьківства материнства визначаються

встановлення та заперечення батьківства материнства визначається законодавством

порядок встановлення материнства та батьківства

встановлення батьківства та материнства при застосуванні

питання встановлення батьківства та материнства

встановлення походження дітей материнство та батьківство

встановлення материнства та батьківства сімейне право

встановлення та заперечення батьківства материнства

загальний порядок встановлення материнства та батьківства

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
☑ Чи можна записати батьком дитину не чоловіка?
☑ Можна, за спільною заявою від чоловіка та дружини до РАГСу.
☑ На кого запишуть дитину після розлучення?
☑ Якщо з моменту припинення шлюбу менше ніж 10 місяців і немає заяви від обох батьків про невизнання батьківства, то запишуть на чоловіка. Якщо минуло більше 10 місяців після закінчення шлюбу, то батьківство розглядатиметься як у матері, яка не перебуває у шлюбі, якщо мати не вийшла заміж повторно.
☑ Чи запишуть батьком дитину іншу, якщо мати не розлучена з іншою.
☑ У разі є презумпція батьківства. Якщо мати і перший чоловік не подадуть спільної заяви про невизнання батьківства, то батьком дитини буде визнано законного чоловіка.