Стягнення аліментів за минулий період та заборгованості за аліментами

Стягнення аліментів за минулий час. Стягнення заборгованості за аліментами

Аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більше ніж за три роки, що передували пред’явленню виконавчого листа до виконання.

Якщо за виконавчим листом, пред’явленим до виконання, аліменти не стягувалися у зв’язку з розшуком платника аліментів або у зв’язку з його перебуванням за кордоном, вони повинні бути сплачені за весь час.

Позовна заява про стягнення аліментів

Заборгованість за аліментами, що стягуються відповідно до статті 187 Сімейного Кодексу, погашається за заявою платника шляхом утримання з його заробітної плати, пенсії, стипендії за місцем їх отримання або стягується за рішенням суду.

Заборгованість за аліментами стягується незалежно від досягнення дитиною повноліття, а у випадку, передбаченому статтею 199 Сімейного Кодексу, — до досягнення нею двадцяти трьох років.

Положення частин 1-3 статті 199 Сімейного Кодексу, а також статей 195-197 Сімейного Кодексу застосовуються і до стягнення аліментів іншим особам, визначеним цим Кодексом.

У  статті 199 Сімейного Кодексу встановлено правило стягнення аліментів за минулий час та заборгованості за аліментами, яка утворилася вже після ухвали рішення суду про стягнення аліментів або після подання платником аліментів заяви за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про утримання аліментів на дитину з її заробітної плати пенсії, стипендії у розмірі та на строк, визначені у цій заяві.

Судове стягнення аліментів

За загальним правилом, якщо суд ухвалив рішення про стягнення аліментів, вони можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більше ніж за 3 роки, що передували пред’явленню виконавчого листа до виконання.

Разом з тим, мають місце випадки, коли по виконавчому листу, пред’явленому до виконання, стягнення аліментів не провадилося у зв’язку з розшуком платника аліментів або у зв’язку з перебуванням його за кордоном. У таких випадках, враховуючи винну поведінку платника аліментів, закон, виключаючи із загального правила, встановлює положення про те, що стягнення аліментів відповідно до ч. 2 ст. 194 Сімейного Кодексу має проводитися за минулий час незалежно від того, протягом якого періоду розшукувався або перебував за кордоном платник аліментів.

Заборгованість, що утворилася за аліментами, стягнення яких провадилося на підставі заяви платника аліментів про їх утримання з його заробітної плати, пенсії, стипендії, може бути також погашена на підставі його заяви шляхом утримання із заробітної плати, пенсії, стипендії за місцем їх отримання, а якщо це неможливо – за рішенням суду.

Досягнення дитиною повноліття не є перешкодою для стягнення заборгованості за аліментами й водночас не є підставою для звільнення платника аліментів від обов’язку щодо погашення заборгованості за аліментами.

А якщо повнолітні донька, син продовжують навчання й у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, яку батьки зобов’язані надавати за умови, що вони можуть її надавати, заборгованість по аліментах стягується до досягнення ними 23 років.

Правила про стягнення аліментів за минулий час, а також заборгованість за аліментами, що містяться в частинах 1-3 ст. 194 Сімейного Кодексу, а також правила, встановлені у статтях 195-197 Сімейного Кодексу, застосовуються і до стягнення аліментів на повнолітніх непрацездатних дітей, які потребують матеріальної допомоги, а також інших членів сім’ї та родичів.

Часті питання адвокату

За який період можуть бути стягнуті аліменти за минулий час?
У якому разі аліменти може бути стягнуто за весь час?
Як погашається заборгованість за аліментами?
advokat-dnepropetrovsk.com

ГУГЛ

Стягнення аліментів за минулий період

Як стягуються аліменти за минулий час

Заборгованість за аліментами, порядок стягнення

Все про аліменти: як розрахувати, як стягнути

Коли списується борг із аліментів?

Стягнення аліментів: розмір та процедура

Хто має право на аліменти

Через скільки згоряє борг за аліментами

Як зменшити борг за аліментами Україна

Як зняти заборгованість за аліментами

Як не платити заборгованість за аліментами

ЯНДЕКС

стягнення аліментів

судове стягнення аліментів

стягнення аліментів на дитину

стягнення аліментів суд

позовна заява про стягнення аліментів

судовий наказ про стягнення аліментів

заяву про стягнення аліментів зразок

позов про стягнення аліментів

терміни давності подання на аліменти

Перевірила Вікторія 07.05.21

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
За який період можуть бути стягнуті аліменти за минулий час?
Аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більше ніж за три роки, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання.
У якому разі аліменти може бути стягнуто за весь час?
Якщо за виконавчим листом, пред'явленим до виконання, аліменти не стягувалися у зв'язку з розшуком платника аліментів або у зв'язку з його перебуванням за кордоном, вони повинні бути сплачені за весь час.
Як погашається заборгованість за аліментами?
Заборгованість за аліментами, що стягуються відповідно до статті 187 Сімейного Кодексу, погашається за заявою платника шляхом утримання з його заробітної плати, пенсії, стипендії за місцем їх отримання або стягується за рішенням суду.