Розлучення за взаємною згодою

Розлучення з обопільної згоди чоловіка та дружини

Розлучення з обопільної згоди найчастіше оформляється простіше, ніж розірвання шлюбу без згоди чоловіка або дружини. При цьому слід зазначити, що розірвати шлюб, в разі взаємної згоди можна двома способами – через суд і через ЗАГС.

Порядок шлюборозлучного процесу в такому випадку залежить від наявності / відсутності дітей, що не досягли повнолітнього віку.

  1. Якщо у сімейної пари є маленькі діти, то тоді обов’язковим є розлучення через суд.
  2. Якщо у подружжя немає спільних дітей, то вони можуть подати документи на розлучення через ЗАГС.

Розірвання шлюбу за згодою подружжя без дітей

Як було відзначено, розлучення без дітей при взаємній згоді подружжя може відбуватися в адміністративному порядку – шляхом подачі документів для розірвання шлюбу в районний ЗАГС.

Процедура розірвання шлюбу в РАГСі за згодою чоловіка і дружини досить проста. Для цього подружжю потрібно подати спільну заяву на розлучення разом з відповідними документами.

Подати заяву для шлюборозлучного процесу без дітей можна онлайн – за допомогою спеціальних сервісів на сайті Мін’юсту або звернувшись до районного ЗАГС за місцем проживання або реєстрації подружжя.

Через місяць після подачі документів подружжя повинні з’явитися в ЗАГС для отримання документа, що підтверджує розірвання шлюбу – свідоцтва про розлучення.

Якщо один з сімейної пари не може прийти в ЗАГС, то необхідно оформити розлучення без присутності чоловіка в РАГСі. Для цього подружжя повинні засвідчити нотаріально довіреність на другого чоловіка, що стане підставою для видачі свідоцтва про розлучення на руки.

Якщо у Вас виникли питання щодо розірвання шлюбу через РАГС за згодою подружжя, то телефонуйте або пишіть нашим адвокатам.

 

Способи розлучення за взаємною згодою з дітьми до 18 років

Якщо Вам потрібно оформити розлучення без дітей, то у Вас є два варіанти оформлення розірвання шлюбу:

  • шляхом подачі спільної заяви в суд на розлучення;
  • поданням позовної заяви на розірвання шлюбу.

В іншому судовий порядок шлюборозлучного процесу за згодою відповідає процедурі розлучення без згоди подружжя.

Перед оформленням розлучення, слід визначити підсудність шлюборозлучного процесу, яка визначається місцем проживання відповідача.

Якщо у позивача є маленькі діти під опікою або його стан здоров’я не дозволяє приїхати за адресою відповідача до суду, то можна подати позов на розлучення за місцем проживання позивача.

Швидкий розлучення з обопільної згоди подружжя

Швидке розлучення з обопільної згоди можливий в тому випадку, якщо між подружжям відсутні Конфлікти щодо виховання дітей та поділу майна, нажитого спільно в шлюбі.

Якщо Ви хочете прискорити процес розлучення, звертайтеся до адвокатів з розлучень, які допоможуть Вам швидко і якісно завершити справу про розірвання шлюбу, з урахуванням Ваших інтересів.

 

Спільна заява в суд на розлучення за згодою подружжя

Спільна заява на розлучення подається двома чоловіками в районний суд. До такої заяви необхідно прикріпити договір, завірений нотаріусом.

У договорі повинні бути прописані:

  1. умови проживання дітей;
  2. порядок виплати аліментів;
  3. порядок виховання дітей;
  4. визначення місця проживання дитини;
  5. порядок зустрічей і участі батьків у вихованні дітей.

Судова практика показує, що подача спільної заяви на розлучення в суд вимагає великих витрат часу і ресурсів. Також суди ретельно розглядають договору про умови проживання дітей, оскільки законодавство завжди більшою мірою враховує інтереси дитини.

Якщо Ви вирішили подати спільну заяву на розлучення, то рекомендуємо Вам порадитися з адвокатом щодо шлюборозлучного процесу в такому порядку, щоб у Вас не виникло проблем в ході розірвання шлюбу.

Також важливо пам’ятати про те, що подружжю дається один місяць на примирення, в разі подачі документів до суду на розлучення за згодою подружжя. Якщо один з подружжя передумає розлучатися, то шлюборозлучний процес не буде завершений.

Позовна заява до суду на розірвання шлюбу при згоді подружжя

Подача позовної заяви на розлучення має на увазі, що один з подружжя хоче розлучитися, а другий проти цього. При цьому багато адвокатів рекомендують подавати позов до судових органів, навіть якщо обоє з подружжя згодні розлучитися.

Такий порядок розлучення простіший і швидший, тому Ви зможете заощадити час і кошти на підготовку договору про проживання дітей після розлучення, який необхідний при подачі спільної заяви на розірвання шлюбу в суд.

Позовна заява до суду:
можливість оформити розлучення без договору про дітей
подружжю не дається період часу на примирення
не вимагає нотаріального участі в процесі розлучення
Спільна заява:
потрібен договір про проживання дітей після розлучення
один з подружжя може передумати розлучатися
вимагає участі нотаріуса при оформленні документів

Вартість розірвання шлюбу за взаємною згодою

Більшою мірою вартість шлюборозлучного процесу визначається структурним органом, в якому відбувається розірвання шлюбу. При розлученні в суді оплачується судовий збір, а при розірванні шлюбу через РАГС – державне мито.

Також, якщо Ви вирішили розірвати шлюб шляхом подачі спільної заяви в суд, то враховуйте вартість нотаріальних послуг.

Включайте вартість послуг при розлученні адвоката, який допоможе Вам підготувати документи і заяву на розлучення.

Терміни розлучення за взаємною згодою

Терміни розлучення з обопільної згоди залежать від способу розірвання шлюбу. Розлучення в РАГСі триває один місяць з подачі заяви.

Розлучення в суді при подачі спільної заяви також передбачає термін на примирення подружжя, який становить один місяць.

При подачі позовної заяви тривалість розлучення залежить від явки подружжя на судові засідання і наявність суперечок між чоловіком і дружиною.

Допомога адвоката в справах по розлученню за згодою чоловіка та дружини

Адвокат по сімейних справах і розлучень допоможе Вам з усіма питаннями, які виникають в ході шлюборозлучного процесу.

Ви можете вирішувати всі документальні та юридичні питання з юристом в режимі онлайн – дистанційно через Інтернет або по телефону.

Замовляючи послугу розлучення під ключ, Ви звільняєтесь від усіх турбот, пов’язаних з процесом розлучення.

Часті питання адвокату при розлученні за згодою

Чи можна розірвати шлюб без дітей за згодою в суді?
Розлучення за згодою завжди оформляється в РАГСі?
Як оформити розлучення за згодою без особистої участі?

Контакти для зв’язку з адвокатом по сімейних справах

Ви можете зв’язатися з нашими адвокатами будь-яким зручним для Вас способом – по телефону, в повідомленнях або по електронній пошті.

Знайти контакти для зв’язку з адвокатом можна у нас на сайті. Пишіть нам в будь-який час, юристи нашої компанії оперативно розглянуть Ваш запит щодо справи про розірвання шлюбу та нададуть актуальну інформацію.

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: