Розлучення з іноземцем

Розлучення з іноземцем: особливості шлюборозлучного процесу

Сьогодні багато жінок цікавляться, як оформити розлучення з іноземцем. Це пов’язано з тим, що сучасні умови дозволяють укладати шлюб не тільки з громадянином України, а й з іноземними громадянами. Відкриті кордони і високий рівень мобільності дозволяють знайомитися і спілкуватися з людьми з різних точок планети.

Розірвати шлюб з іноземцем можна різними способами, в залежності від ситуації, яка склалася між подружньою парою. На порядок шлюборозлучного процесу впливає безліч факторів – розлучення з дітьми або без дітей, розірвання шлюбу без згоди чоловіка або за обопільною згодою.

Також розірвання шлюбу з іноземним громадянином відрізняється від розлучення з українцем тим, що шлюборозлучний процес може бути оформлений не тільки в Україні, але і в іншій країні.

У статті «Розлучення з іноземцем» я розповім Вам про всі особливості шлюборозлучного процесу з іноземним громадянином, про те, як краще оформити розірвання шлюбу без присутності чоловіка і де знайти адвоката з розлучень, який спеціалізується на вирішенні подібних справ.

Способи розлучення з іноземцем

Залежно від структурної організації, в якій буде відбуватися процес розлучення з іноземцем, виділяють два способи розлучення:

  1. розірвання шлюбу через РАГС;
  2. оформлення розлучення через суд.

Перший випадок підійде для подружніх пар у яких немає спільних дітей, вік яких не досяг 18 років, а також у разі обопільної згоди на розлучення.

Якщо ж подружжю необхідно оформити розлучення з дітьми (вік яких менше 18 років) і без згоди одного з сімейної пари, то необхідно звертатися в судові органи.

Якщо говорити про підсудність шлюборозлучного процесу, тобто територіального розташування органів, які будуть оформляти шлюборозлучний процес, то можна виділити такі способи розірвання шлюбу з іноземцем:

  1. розлучення в Україні за українськими законами;
  2. розірвання шлюбу в країні, в якій був укладений іноземний шлюб;
  3. оформлення шлюборозлучного процесу в країні, в якій подружжя проживало якийсь час.

Також подружня пара, один з якої – іноземний громадянин, можуть оформити розлучення в країні, в якій зареєстрований один з подружжя.

Тобто, якщо говорити про структурні організаціях – то вони визначаються чітко обставинами справи про розірвання шлюбу.

У разі територіальної підсудності – подружжя може вибрати країну, в якій буде відбуватися процес розлучення.

 

Як розлучитися з іноземцем без його присутності

Дуже часто шлюб з іноземцем необхідно розірвати без його присутності. Розлучення без присутності можливо оформити тільки через судові органи. Перше що необхідно зробити – це визначити територіальну підсудність шлюборозлучного процесу.

Чоловік, який хоче оформити розлучення з іноземним громадянином, може подати позовну заяву на розлучення в судові органи за місцем проживання або реєстрації дружина, а також за місцем знаходження матеріального майна. Якщо така інформація невідома, то подати позов можна за останнім відомим адресою знаходження іноземного чоловіка.

В інших випадках дружину, яка хоче розлучитися, слід звернутися до Верховного Суду для визначення підсудності розірвання шлюбу, тобто районного суду, який зможе відкрити судове провадження для розірвання шлюбу з іноземцем.

Розлучення в Україні
швидка процедура розлучення;
можна оформити виключно розлучення;
мінімальні фінансові витрати;
Розлучення в іншій країні
затягнуте справу про розлучення;
разом з розлученням вирішуються питання про дітей і майно;
додаткові грошові витрати.

Розірвання шлюбу з іноземцем з дітьми

Наявність спільних дітей, вік яких не досяг повноліття, є обов’язковою причиною розривати іноземний шлюб в суді.

Визначивши підсудність шлюборозлучного процесу, чоловік повинен підготувати позовну заяву на розлучення. У позовній заяві слід надати суду всю інформацію про подружжя, а також вказати причини, обставини розірвання шлюбу, предмет позову і позовні вимоги.

Важливим фактором, що впливає на результат справи про розлучення з іноземцем, є доказова база. Докази в шлюборозлучному процесі повинні бути достовірними і правдивими. Також всі докази необхідності розлучення повинні бути підтверджені документально.

Щоб не ускладнювати процес розлучення з іноземним елементом, рекомендуємо Вам звернутися до адвоката з розлучень, який спеціалізується на сімейно законодавстві і знає всі тонкощі процесу розлучення.

Судовий порядок розлучення з іноземним громадянином

Судовий порядок шлюборозлучного процесу з іноземцем залежить багато в чому також від країни, в якій був укладений іноземний шлюб.

Так, якщо Ви уклали шлюб в Україні, то це значно спрощує процедуру розірвання шлюбу. Вам не буде потрібно переводити документ про шлюб для того, щоб подати документи для розлучення.

Якщо ж шлюб був укладений в іншій країні, то Вам необхідно буде зробити переклад сертифіката про шлюб на українську мову і проставити штамп апостиль. Це дозволить підтвердити юридичну значимість документа і надати його в судові органи для оформлення розлучення.

Прискорити процес підготовки документів для розлучення з іноземним громадянином допоможе сімейний адвокат, який співпрацює з перекладачем при розлученні. Також юрист зможе швидко легалізувати іноземні документи для шлюборозлучного процесу згідно з українським законодавством.

Штамп апостиль і перекладач при розлученні з іноземцем

Штамп апостиль, як ми вже з’ясували, необхідний для того, щоб легалізувати документи на міжнародному рівні. Апостиль потрібно проставляти на перекладі документів, необхідних для розірвання шлюбу з іноземцем.

Також слід зазначити, що при розірванні шлюбу з іноземним елементом, апостиль необхідно проставляти і на рішенні суду про розлучення. Це дозволить юридично підтвердити факт розлучення на міжнародному рівні і надати цей документ дружину іноземцю.

Без апостиля рішення суду про розлучення не матиме юридичної сили в країні, в якій проживає іноземний чоловік.

Також слід зазначити, що переклад документів та проставлення апостиля – процедура досить бюрократичною, що вимагає багато часу і оформлення великої кількості документів.

Щоб не затягувати шлюборозлучний процес і уникнути помилок при розлученні, рекомендуємо звернутися за допомогою до адвоката по сімейних справах, який допоможе оформити всі документи для міжнародного розлучення.

Порядок розірвання шлюбу з іноземцем без згоди

Дуже часто іноземний чоловік не згоден розлучатися, що може бути пов’язано з матеріальними, особистими факторами, а також небажанням віддавати дітей дружині. Розлучення без згоди може бути оформлений також виключно в судових органах.

Процедура розірвання шлюбу без згоди іноземця може бути ускладнена також відсутністю інформації про місцезнаходження чоловіка. В такому випадку судові органи вживають заходів, щоб розшукати чоловіка і надати йому інформацію про те, що дружина подала позов на розлучення.

Якщо ж знайти чоловіка неможливо, то оформляється розлучення без присутності чоловіка в Україні і без його згоди.

Покладаючись на досвід вирішення справ про розлучення з іноземцем, я хочу Вам сказати, що судові органи не поспішають вирішувати питання щодо пошуку іноземних громадян і надання інформації про відкриття судового провадження про розлучення.

Тому краще, щоб адвокат або чоловік, який подав на розлучення з іноземним елементом, самостійно контролювали судовий процес. Це дозволить прискорити процедуру шлюборозлучного процесу.

 

Рішення суду про розлучення з іноземцем

Документом, що підтверджує оформлення розлучення з іноземним громадянином, є рішення суду. Цей документ необхідний для подальшого вступу в шлюб подружжя, для оформлення нерухомості та іншого майна, а також для взяття опіки або піклування над дитиною.

Після отримання рішення суду про розірвання шлюбу Вам слід проставити апостиль на перекладі документа і надати його іноземному дружину.

Також дружину з українським громадянством слід звернутися до районного ЗАГС, щоб проставити відмітку про розірвання шлюбу. Це необхідно для того, щоб підтвердити розірвання іноземного шлюбу.

 

Допомога сімейного адвоката при розлученні з іноземцем

Адвокат з розлучень і сімейних справах допоможе у вирішенні справи про іноземне розлучення. Юристи з розлучень спеціалізуються не тільки на сімейному законодавстві, а й знають норми міжнародного права, необхідні для оформлення міжнародних шлюборозлучних процесів.

Якщо Вам потрібно вибрати спосіб розірвання шлюбу, визначити підсудність розлучення, підготувати всі необхідні документи, то адвокат – це кращий спосіб уникнути можливих помилок і прискорити процес.

Ви можете оформити договір про надання правової допомоги, що дозволить адвокату представляти Ваші інтереси в суді. Це позбавить Вас від необхідності брати участь в підготовці документів та судових засіданнях.

Ви можете оформити розлучення під ключ з адвокатом по сімейних справах і повністю звільнитися від турбот, пов’язаних з іноземним розлученням.

Вам навіть не потрібно буде приїжджати в офіс до адвоката, так як всі питання можна вирішити в режимі онлайн – по телефону або в повідомленнях.

Щоб переглянути контакти для зв’язку з нашими адвокатами і надати їм всю необхідну інформацію, Вам буде потрібно кілька хвилин.

Питання, що ставляться адвокату про розлучення з іноземцем

Якщо шлюб з іноземцем був укладений в іншій країні, чи можу я оформити розлучення в Україні?
Розлучення з іноземцем можна оформити тільки через суд?
Чи можна розірвати іноземний шлюб без присутності чоловіка в Україні?

Ціна і терміни розірвання шлюбу з іноземним громадянином

Ціна і терміни розлучення залежать в більшій мірі від особливостей справи про розірвання шлюбу з іноземцем. На вартість послуг при розлученні впливає згода подружжя на розлучення, наявність дітей молодше 18 років, можливість іноземного чоловіка приїхати в Україну.

Вартість іноземного розлучення включає оплату адміністративного або судового збору, оплату послуг перекладача і нотаріуса (при необхідності), а також оплату адвокатських послуг.

Терміни розлучення можуть варіюватися в залежності від місця знаходження іноземного чоловіка, а також його згоди оформити розлучення.

Якщо Ви хочете прискорити процес розлучення і уникнути зайвих фінансових витрат, то рекомендуємо звертатися до сімейного адвокату для оформлення іноземного розлучення.

Не відкладайте вирішення справи про розлучення з іноземцем на завтра. Ми допоможемо Вам швидко і без проблем розірвати іноземний шлюб, незалежно від складнощів і індивідуальних особливостей шлюборозлучного процесу.

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: