Розлучення з дітьми

Розлучення з дітьми: основні аспекти

Багато подружніх пар, у яких є неповнолітня дитина, приймають рішення розірвати шлюб. Розлучення з дітьми передбачає, що подати документи можна тільки в судові органи. Розлучитися через ЗАГС в такому випадку неможливо.

Шлюборозлучний процес при наявності дітей може відбуватися двома способами:

  1. поданням позовної заяви від одного з подружжя, якщо другий проти розірвання шлюбу;
  2. подачею спільної заяви при розлученні з обопільної згоди.

Розірвати шлюб з дітьми за обопільною згодою

Якщо обоє з подружжя згодні розірвати шлюб, то їм необхідно подати до судових органів спільну заяву.

Подача такої заяви на розлучення передбачає:

  • подачу разом з документами для розлучення договору про проживання дітей;
  • згода подружжя щодо того, з ким із батьків буде жити дитина після розлучення;
  • визначення ступеня участі кожного з батьків у вихованні дітей;
  • уточнення способу утримання дитини батьком, який буде жити окремо.

Важливою особливістю такого способу розірвання шлюбу є те, що якщо один з подружжя передумає розлучатися, то шлюборозлучний процес буде зупинено.

Процедура розлучення через суд при наявності дітей до 18 років

Процедура розлучення при наявності неповнолітньої дитини може бути пов’язана з вирішенням питань щодо проживання дитини після розлучення, виплатою аліментів, а також розподілом майна.

Згідно з українським законодавством, на сьогоднішній день, Ви можете подавати позовну заяву виключно на розлучення, не зачіпаючи питань щодо дітей та майна.

Вибір способу вирішення питань про стягнення аліментів та спільному майні залежить від відносин між подружжям. Якщо чоловік і дружина прийшли до єдиної думки щодо цих питань, то можливо вирішити їх в усній формі – за домовленістю.

Якщо ж подружжя не може прийняти одноголосного рішення, то варто звернутися до сімейного адвокату, який допоможе врегулювати всі сімейні суперечки між подружжям.

 

Чим відрізняється розлучення з дітьми від розірвання шлюбу без дітей?

Багато клієнтів запитують, чим відрізняється шлюборозлучний процес з дітьми і без дітей.

Відмінності процедури розірвання шлюбу:
З дітьми:
Тільки судовий порядок;
Укладення договору про дітей;
Тривалість від 2 місяців.
Без дітей:
Можна оформити в РАГСі
Проста процедура;
Можна оформити за місяць.

Оформлення розлучення, якщо дитина молодше року

Згідно із законодавством України, подружжя не може звернутися до суду для розлучення, якщо дружина вагітна або у сімейної пари є дитина до року. Це пов’язано з тим, що суд завжди захищає інтереси дитини.

Винятками в такій ситуації може бути вчинення одним з подружжя протиправної дії проти подружжя або дитини або з’ясування того, що чоловік не батько дитини.

Якщо чоловік не є дитині біологічним батьком і хоче подати в суд на розлучення, то слід принести докази в судові органи. Докази повинні бути у вигляді документального підтвердження – довідки ДНК.

Позовна заява та документи для розірвання шлюбу з дітьми

При подачі позовної заяви на розлучення слід також додати оригінали документів подружжя (паспорта, ІПН, свідоцтво про шлюб).

У позовній заяві потрібно вказати обставини розлучення, предмет позову, а також позовні вимоги. Також важливою є доказова база – всі докази, що підтверджують необхідність розірвання шлюбу.

Слід зазначити, що позовна заява – це дуже важливий документ, який впливає не тільки на результат і порядок розлучення. Також від правильності заповнення позову залежить, чи буде відкрито судове провадження.

Щоб не втрачати часу на виправлення помилок в документах, рекомендуємо звернутися до адвоката з розлучень, який допоможе Вам вирішити справу про розлучення при наявності неповнолітніх дітей.

Терміни розлучення при наявності неповнолітніх дітей

Найчастіше шлюборозлучний процес в суді триває близько двох-трьох місяців, в разі якщо обоє з подружжя згодні розлучитися. Це пов’язано з тим, що справи про розлучення розглядаються в порядку спрощеного судочинства.

Якщо ж одна зі сторін проти розірвання шлюбу, то процес може бути затягнутий. В такому випадку краще звернутися до юриста по сімейних справах, який допоможе прискорити процес.

Також слід зазначити, що вирішення питань щодо аліментів і спільного майна може бути вирішено в порядку окремого судового провадження, тому не буде впливати на тривалість розлучення.

 

Консультація адвоката при розлученні з дітьми

Якщо Ви зіткнулися з проблемами і питаннями при оформленні розірвання шлюбу з дітьми до 18 років, то рекомендуємо Вам звернутися за допомогою до сімейного адвокату.

Так Ви зможете заощадити час і кошти на вирішенні всіх питань, пов’язаних з процесом розлучення.

Якщо Ви хочете прискорити процес або позбавити себе від необхідності відвідувати судові засідання, а також займатися документальним оформленням розірвання шлюбу, то Ви можете оформити розлучення онлайн.

Ви можете зв’язуватися з адвокатом віддалено – по телефону або через електронну пошту, а документи висилати поштою.

Адвокат зможе самостійно оформити розлучення з дітьми без Вашої участі і присутності в судових органах. Така послуга адвоката називається розлучення під ключ.

Вартість розлучення з дітьми

Вартість розлучення при наявності у подружжя спільних дітей визначається ціною судового збору, оплатою послуг нотаріуса (при необхідності укладення договору про дітей), а також вартістю послуг адвоката.

Вартість послуг при розлученні адвоката по сімейних справах варіюється в залежності від складності шлюборозлучного процесу, необхідності вирішувати супутні питання про дітей і майно, а також часом, який юрист витратить на рішення справи про розлучення.

Часті питання адвокату про розлучення з дітьми

Чи можна оформити розлучення через ЗАГС, якщо є дитина до 18 років?
Якщо у подружжя дитина до року, чи можуть вони розлучитися?
Чи можна розірвати шлюб за наявності дітей без участі в суді?

Чи можна оформити розлучення з дітьми без суду?

Розлучення в Україні можливий через суд і через ЗАГС. Розлучитися в РАГСі можна лише при обопільній згоді подружжя і відсутності дітей молодше 18 років.

В інших випадках обов’язковим є оформлення розірвання шлюбу в суді.

Тому розлучення з дітьми без суду, на сьогоднішній день, неможливий відповідно до українського законодавства.

Таким чином, шлюборозлучний процес з дітьми вимагає ретельної підготовки документів та заяви на розлучення. Розірвання шлюбу може ускладнюватися конфліктами і суперечками між подружжям.

Звертайтеся по допомогу до адвокатів по сімейних справах і розлучень для спрощення і прискорення процесу розлучення.

Ви можете переглянути контакти для зв’язку з адвокатом на нашому сайті. Ми оперативно розглянемо Ваш запит і надамо всю необхідну інформацію.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: