Розлучення через суд: юридичні підстави

Відповідно до українського законодавства, розлучитися, на сьогоднішній день, можна через дві структурні організації – оформити розлучення через суд і через ЗАГС.

Визначення організації, в якій буде відбуватися процес розлучення, відбувається відповідно до юридичними підставами.

Розірвання шлюбу в суді передбачає відсутність згоди між подружжям щодо розлучення, а також наявність у сімейної пари дітей, вік яких не досяг повноліття.

Якщо одне із зазначених підстав характерно для Вашої ситуації, то Вам необхідно розірвати шлюб через суд, якщо ж обоє з подружжя згодні розірвати шлюб і у них немає маленьких дітей, то можна подати на розлучення через ЗАГС

 

Способи розірвання шлюбу в суді

Оформлення розлучення в суді може відбуватися двома способами.

Ви можете розірвати шлюб, подавши спільну заяву на розлучення в судові органи. Такий спосіб оформлення шлюборозлучного процесу передбачає, що обидва партнери згодні розірвати шлюб.

Також такий спосіб розірвання шлюбу характеризується наявністю у подружньої пари дітей, що не досягли повноліття.

Другий спосіб розлучення через суд – подача позовної заяви на розлучення. Цей спосіб необхідний в разі, якщо один з подружжя проти розлучення.

Також багато сімейних пар, за рекомендацією адвоката, вибирають оформлення розлучення за допомогою подачі позовної заяви, навіть при згоді подружжя.

Це пов’язано з тим, що така процедура розлучення може прискорити процес розлучення і позбавити сімейну пару від зайвого клопоту.

Спільна заява на розлучення в суді

Спільна заява на розірвання шлюбу в судові органи передбачає, що заявниками виступають дві особи – чоловік і дружина.

Однією з особливостей подачі спільної заяви до судових органів є те, що якщо один з подружжя в ході судових розглядів передумає розлучатися, то розгляд справи про розірвання шлюбу буде зупинено.

У цьому полягає основна небезпека шлюборозлучного процесу в суді за спільною заявою.

Другою особливістю такого порядку розлучення є те, що чоловік і жінка повинні визначитися з наступними питаннями:

  1. з ким житимуть діти після оформлення розлучення;
  2. яким чином буде розділено спільне майно;
  3. який порядок виплат аліментів буде встановлений для чоловіка, який живе окремо від дитини;
  4. як будуть брати участь батьки у вихованні спільних дітей.

Ці питання повинні бути не просто вирішені, а документально оформлені. Тобто разом з документами для розлучення, подружжя подає до судових органів договір про дітей. Такий договір повинен бути нотаріально завірений.

Позовна заява на розлучення через суд

Позовна заява про розірвання шлюбу подається одним з подружжя. Такий порядок розлучення передбачає, що в справі про розірвання шлюбу є один заявник – позивач. Це той з подружжя, хто виступає ініціатором розлучення.

Друга сторона – чоловік, який не подавав на розірвання шлюбу, виступає відповідачем у справі про розлучення.

Слід зазначити, що позовну заяву на розлучення може бути подано в районний суд за місцем проживання або реєстрації відповідача. Якщо ж позивач з поважних причин не може приїхати до суду за місцем прописки відповідача, то він може подати на розлучення в суд за своїм місцем проживання.

Підставами для подання позовної заяви до суду за місцем проживання позивача є:

  1. стан здоров’я позивача;
  2. опіка над неповнолітніми дітьми.

Юридичні підстави для розлучення за місцем проживання позивача повинні бути підтверджені документально – довідкою про склад сім’ї або про стан здоров’я.

Слід зазначити, що розірвання шлюбу в суді за допомогою подачі позову не вимагає одночасного вирішення питань щодо спільних дітей і майна. Тобто Ви можете просто розірвати шлюб в судовому порядку, а решта питань вирішити в договірному порядку з чоловіком.

Зміст позовної заяви для розірвання шлюбу

Позовна заява на розлучення включає інформацію про найменування районного суду, в якому оформляється шлюборозлучний процес, особисту інформацію про подружжя.

Також позивач повинен вказати в позові: предмет позову, причини розірвання шлюбу, обставини розлучення, позовні вимоги. Вся інформація, зазначена в позові, перевіряється судом на достовірність і правдивість.

Тому позовна заява повинна бути складена правильно і на підставі правдивої інформації, підтвердженої документально. Доказова база розлучення – не менш важливий фактор, який враховується судом.

Щоб уникнути помилок при розлученні, а також максимально спростити і прискорити процес розлучення, рекомендуємо звертатися до адвокатів по розлученню.

Позовна заяву:
від одного чоловіка;
не можна передумати про розлучення і зупинити судовий розгляд справи;
не вимагає вирішення питань про дітей;
Спільна заява:
від двох подружжя;
можна поміняти рішення про розлучення і зупинити шлюборозлучний процес;
необхідно вирішити питання про дітей.

Розірвання шлюбу через суд в односторонньому порядку

Багатьох клієнтів цікавить питання, чи можна розірвати шлюб через суд в односторонньому порядку. Розлучення в судових органах можливий в односторонньому порядку, шляхом подання позовної заяви.

Також можливим є оформлення шлюборозлучного процесу без присутності клієнта в суді. Для цього Вам необхідно укласти договір з адвокатом про надання юридичних послуг.

На підставі такого договору адвокат з розлучень зможе самостійно підготувати всі документи, взяти необхідні довідки для судового процесу, а також представити Ваші інтереси в судових органах.

Односторонній порядок передбачає, що у другого чоловіка можуть виникати заперечення щодо шлюборозлучного процесу. Спори і конфлікти між подружжям можуть затягнути розгляд справи в суді, в результаті чого терміни розлучення будуть тривалими.

Уникнути такої ситуації Вам допоможе участь третьої незацікавленої сторони – адвоката по сімейних справах.

 

Рішення суду про розлучення

Документом, який підтвердить оформлення розірвання шлюбу через суд, є рішення суду про розлучення.

Слід зазначити, що датою розірвання шлюбу в судових органах, буде дата видачі рішення суду.

При цьому подружжю, які розлучилися в суді, необхідно звернутися в ЗАГС, щоб проставити позначку про розлучення в актовому записі про шлюб.

Це необхідно для того, щоб в актовому записі про шлюб було зазначено про дату і місце розірвання шлюбу.

Відмітка в актовому записі дозволяє повторно реєструвати шлюб кожному з подружжя, оформляти на себе нерухомість та інше майно, а також оформляти опіку і піклування над дитиною.

Судовий порядок розлучення з дітьми

Судовий порядок оформлення розірвання шлюбу з дітьми може бути, як шляхом подачі спільної заяви, так і позовної.

Слід зазначити, що особливістю розірвання шлюбу за наявності у подружжя дітей є вік дитини.

Так, якщо загальні діти подружжя досягли повноліття, то розірвати шлюб можна через районний ЗАГС.

Якщо вік дітей від 1 року до 18 років, то обов’язково розірвання шлюбу в судових органах.

Якщо дружина перебуває в положенні і очікує народження дитини або вік дитини до 1 року, то оформити розлучення практично неможливо.

Підставою для розірвання шлюбу в разі вагітності дружини або при наявності дитини до року є вчинення одним з подружжя протиправної дії проти другого з подружжя або проти дитини.

Також судові органи оформлять розлучення в разі, якщо чоловік не є батьком дитини. Підтвердити цей факт можна за допомогою проведення генетичної експертизи (тест ДНК).

 

Оформлення розлучення без присутності клієнта в суді

Розлучення без присутності клієнта в суді – найбільш запитувана послуга серед наших клієнтів. Це пов’язано з тим, що сучасне життя не дозволяє витрачати багато часу на оформлення документації для розірвання шлюбу, а також для участі в судових засіданнях.

Ще однією причиною бажання клієнтів оформити розлучення без участі в судових органах є небажання зустрічатися з чоловіком і з’ясовувати відносини.

Розлучення під ключ дозволить Вам заощадити час і нерви на оформленні шлюборозлучного процесу в судових органах.

Наші адвокати зможуть виконати всі завдання, пов’язані з процесом розлучення і домогтися бажаного результату.

Допомога сімейного адвоката при розлученні через суд

Адвокат з розлучень і сімейних справах допоможе Вам вирішити всі юридичні питання, пов’язані з оформленням документів, підготовки заяви на розлучення.

Юрист допоможе визначити найбільш виграшну тактику шлюборозлучного процесу, завдяки чому розірвання шлюбу пройде більш швидко і гладко.

Якщо у Вас виникають будь-які питання, то вирішити їх з адвокатом можна дистанційно – через Інтернет або по телефону.

Ви можете не приїжджати в офіс до адвоката, не витрачати свій час на особисті зустрічі, а обговорити всі онлайн.

Питання, що ставляться адвокату про розірвання шлюбу в суді

Якщо у подружжя є діти до 18 років, то розлучитися можна тільки через суд?
Якщо я хочу подати на розлучення, а чоловік проти, куди мені звертатися?
Якщо я хочу подати на розлучення, а дружина вагітна, чи можу я це зробити?

Вартість і терміни розлучення через судові органи

Вартість і терміни розлучення залежать від особливостей шлюборозлучного процесу, згоди подружжя на розлучення, а також від способу розірвання шлюбу.

Якщо Ви оформляєте розлучення без згоди, то процедура може затягнутися через суперечки між подружжям.

Вартість послуг при розлученні включає в себе оплату судового збору, послуги нотаріуса і адвоката. Тому ціна шлюборозлучного процесу може варіюватися в залежності від складності та особливостей справи про розірвання шлюбу.

Рекомендуємо Вам не затягувати зі зверненням до адвоката з розлучень, так як Ви можете витрачати свій час на роздуми, а Ваш чоловік вже буде вирішувати питання щодо розірвання шлюбу.

Телефонуйте і пишіть нашим адвокатам, щоб швидко оформити розлучення і досягти бажаного результату. Ви можете знайти контакти на нашому сайті.

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: