Право на таємницю усиновлення

Право на таємницю усиновлення

Особа має право на таємницю перебування на обліку тих, хто бажає усиновити дитину, пошуку дитини для усиновлення, подання заяви про усиновлення та її розгляд, рішення суду про усиновлення.

Усиновлена дитина має право на таємницю, в тому числі й від неї самої, факту її усиновлення.

Особа, яка була усиновлена, має право після досягнення нею чотирнадцяти років на отримання інформації про своє усиновлення.

Відповідно до правил, встановлених Сімейним Кодексом, право на таємницю усиновлення має як усиновлювач, так і усиновлена дитина.

Право на таємницю усиновлення виникає в особи, яка бажає усиновити дитину, з моменту взяття її на облік. Облік осіб, які бажають усиновити дитину, ведеться державними органами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (див. ст. 215 Сімейного Кодексу та коментар до неї).

Забезпечення таємниці усиновлення

Право на таємницю усиновлення в особи, яка бажає усиновити дитину, зберігається протягом усього періоду перебування її на обліку, а також протягом часу, необхідного для пошуку дитини та знайомства з нею.

Право на таємницю усиновлення в особи, яка бажає усиновити дитину, зберігається протягом усього періоду з часу розгляду та вирішення справи про усиновлення в суді, а також після набрання рішенням суду про усиновлення в законну силу як до, так і після досягнення усиновленою дитиною повноліття.

Після досягнення 14 років усиновлена дитина має право на отримання інформації про своє усиновлення.

Часті питання адвокату

У якому віці дитині можна повідомити, що вона була усиновлена?
З якого моменту в особи, яка бажає усиновити дитину, виникає право на таємницю усиновлення?
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: