Нерухоме майно в рахунок сплати аліментів

Нерухоме майно у рахунок сплати аліментів

Припинення права на аліменти

Той із батьків, з ким проживає дитина, та той із батьків, хто проживає окремо від нього, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти.

Такою можливістю є передача права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).

Такий договір нотаріально засвідчується та підлягає державній реєстрації.

Якщо дитина досягла чотирнадцяти років, вона бере участь у укладанні такого договору.

Адвокат з аліментів та сімейних справ

Скрябін Олексій Миколайович
адвокат, доктор юридичних наук
Нашим адвокатам часто запитують такі питання: Чи можна не платити аліменти, якщо віддати нерухоме майно? У яких випадках можна припинити сплату аліментів? Чи можна відсудити квартиру за аліменти? Чи можна відмовитись від аліментів у рахунок квартири?

На нашому сайті advokat-dnepropetrovsk.com Ви знайдете всі відповіді на питання, що Вас цікавлять, в галузі сімейного законодавства України.

Набувачі права власності на нерухоме майно

Набувачем права власності на нерухоме майно є сама дитина або дитина і той із батьків, з ким вона проживає, на праві спільної пайової власності на це майно.

У разі укладення такого договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов’язується самостійно утримувати його.

У разі укладення такого договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов’язується самостійно утримувати його.

На майно, отримане за договором відповідно до частини першої цієї статті, може бути звернено стягнення.

Випадки відчуження нерухомого майна до повноліття

Майно, отримане дитиною за цим договором, може бути відчужене до досягнення нею повноліття лише з дозволу органу опіки та піклування.

Договір, укладений відповідно до частини першої статті 190 Сімейного Кодексу, визнається судом недійсним на вимогу відчужувача нерухомого майна. У разі виключення його імені як батька з актового запису народження дитини.

У разі визнання договору недійсним у відчужувача відновлюється право власності на нерухоме майно.

За позовом відчужувача нерухомого майна договір, укладений відповідно до частини першої  статті 190 Сімейного Кодексу, може бути розірваний у разі невиконання тим із батьків, з ким проживає дитина, обов’язки щодо її утримання.

Правила припинення права на аліменти для дитини

У статті 190 Сімейного Кодексу встановлені правила про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з набуттям права власності на нерухоме майно.

Встановлення у законі зазначених правил відповідає положенням, які у ч. 2 ст. 7 та у ч. 1 ст. 9 Сімейного Кодексу (див. коментар до цих статей).

Батьки дитини мають право укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку із передачею права власності на нерухоме майно одним із них. Як правило, батьком, який проживає окремо від дитини.

Участь органу опіки у договорі про припинення права на аліменти

Обов’язковою умовою укладання зазначеного договору є дозвіл органу опіки та піклування на його укладання.

Встановлення такого правила у законі пояснюється тим, що відповідно до ст. 19 Сімейного Кодексу участь органу опіки та піклування у захисті сімейних прав та інтересів є обов’язковою.

Порядок укладання договору про припинення права на аліменти

Договір укладається у письмовій формі та підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню з подальшою його реєстрацією в бюро технічної інвентаризації (БТІ).

За своєю правовою природою зазначений договір належить до сімейно-правових договорів.

Тому що в результаті його укладання та виконання настають правові наслідки, передбачені нормами сімейного законодавства.

А саме припинення права на аліменти для дитини у зв’язку із передачею права власності на нерухоме майно.

Натомість договір, укладений між батьками про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно, має відповідати загальним вимогам, встановленим ст. 203 Цивільного Кодексу, дотримання яких є обов’язковим до дійсності угоди.

Крім того, під час укладання зазначеного договору застосовуються норми права розділу II книги п’ятої ЄК про загальні положення про договір (див. коментар до ст. 189 Сімейного Кодексу).

Якщо дитина досягла 14 років, вона бере участь в укладанні зазначеного договору як набувач нерухомого майна.

Набувачі права власності на нерухоме майно

Набувачами права власності на нерухоме майно за договором між батьками про припинення права на аліменти для дитини може бути сама дитина, а також той із батьків, з ким проживає дитина.

Набувачем права власності на нерухоме майно може бути сама дитина. Якщо у договорі, який укладають його батьки, він зазначений як набувач права власності на нерухоме майно.

А той із батьків, з ким проживає дитина, укладає зазначений договір як його законний представник на підставі ст. 242 Цивільного Кодексу.

Якщо ж у договорі як набувач права власності зазначені як дитина, так і той з батьків, з яким вона проживає, то зазначені в договорі об’єкти нерухомого майна переходять у загальну пайову власність цих осіб.

При укладанні батьками договору про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно у того з батьків, який проживає окремо від дитини, припиняється обов’язок за утриманням дитини, а у того, з яким проживає дитина, виникає обов’язок самостійно її утримувати.

Обов’язок брати участь у додаткових витратах на дитину

Водночас укладання зазначеного договору не звільняє того з батьків, який проживає окремо від дитини, від обов’язку брати участь у додаткових витратах на нього, спричинених особливими обставинами.

У сімейному законодавстві передбачено певні заходи, спрямовані на охорону майнових прав неповнолітньої дитини – власника нерухомого майна.

Якщо це майно одержано ним за договором, укладеним його батьками, про припинення права на аліменти у зв’язку із передачею права власності на нерухоме майно.

Обставини визнання недійсним договору

Так, зокрема, закон забороняє звертати стягнення на майно, одержане за таким договором.

Крім того, майно, отримане дитиною за цим договором, за загальним правилом може бути відчужене до досягнення ним повноліття лише за згодою органу опіки та піклування.

У статті 190 Сімейного Кодексу, що коментується, передбачена можливість визнання недійсним зазначеного договору на вимогу батька, який є відчужувачем майна. У разі виключення його імені як батька з актового запису народження дитини.

За наявності зазначених обставин суд зобов’язаний визнати такий договір недійсним.

Так як виняток із запису про нього як про батька з актового запису про народження дитини означає відсутність кревної спорідненості між особою, записаною батьком, та дитиною.

Отже, правові підстави встановлення спорідненості відсутні.

Тому у разі визнання за рішенням суду договору недійсним у відчужувача нерухомого майна відновлюється право власності на нього.

За загальним правилом, що міститься у ч. 2 ст. 651 Цивільного Кодексу, договір може бути розірваний за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі суттєвого порушення договору іншою стороною.

Невиконання батьком обов’язку щодо утримання дитини

Сімейне законодавство виходить також із положення про те, що невиконання тим з батьків, з яким проживає дитина, обов’язки щодо його утримання відповідно до
Договором про припинення права на аліменти є істотним порушенням договору.

Це, у свою чергу, надає право батькові — відчужувачу нерухомого майна звернутися до суду з вимогою про його розірвання.

У разі розірвання договору за рішенням суду нерухоме майно, передане за договором, підлягає поверненню з батьків дитини, який є його відчужувачем.

Для ефективного вирішення справ з аліментів та будь-яких спірних питань слід звернутися до професійних сімейних адвокатів.

Адвокат із заміни по батькові та спірних сімейних питань

  • проконсультує з вашого питання;
  • допоможе визначити оптимальний варіант вирішення справи;
  • підготує усі необхідні документи;
  • супроводжує протягом усього судового процесу.

Наші адвокати зроблять все необхідне для швидкого та якісного завершення справи!

Перший крок на шляху до успіху у вирішенні справи щодо аліментів – звернення до добрих сімейних адвокатів!

Якщо Ви не знаєте, як правильно вчинити, щоб вирішити питання на Вашу користь – напишіть або зателефонуйте нашим юристам із сімейних питань!

Ставьте лайк, если статья оказалась для Вас полезной. Мы в свою очередь будем стараться предоставить Вам самую актуальную информацию обо всех изменениях в семейном законодательстве Украины!

Часті питання сімейному адвокату

☑ Можно ли передать квартиру в счет уплаты алиментов?
☑ Передача недвижимого имущества в счет уплаты алиментов освобождает от всех расходов на ребенка?
☑ В каких случаях можно разорвать договор о передаче недвижимого имущества в счет уплаты алиментов?
advokat-dnepropetrovsk.com

Google

договір дарування у рахунок сплати аліментів

угоду про сплату аліментів у рахунок квартири

як відсудити квартиру за рахунок аліментів

як віддати частку в квартирі за рахунок аліментів

квартира замість аліментів

чи можна відмовитись від аліментів у рахунок квартири

чи можна відсудити квартиру за аліменти

відмова від аліментів в обмін на квартиру

ЯНДЕКС

майно у рахунок сплати аліментів

передача майна у рахунок сплати аліментів

аліменти виплата

аліменти угода

аліменти стягнення

аліменти суд

угоду про аліменти

угоду про сплату аліментів

нотаріальна угода про аліменти

нотаріальну угоду про сплату аліментів

угоду про сплату аліментів на дитину

угода про аліменти зразок

угоду про сплату аліментів зразок

аліменти на неповнолітню угоду

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
☑ Можно ли передать квартиру в счет уплаты алиментов?
☑ По закону можно передать недвижимое имущество в счет уплаты алиментов.
☑ Передача недвижимого имущества в счет уплаты алиментов освобождает от всех расходов на ребенка?
☑ Передача недвижимого имущества не освобождает от дополнительных расходов на ребенка.
☑ В каких случаях можно разорвать договор о передаче недвижимого имущества в счет уплаты алиментов?
☑ В случае невыполнения обязательств по содержанию ребенка тем из родителей, с которым проживает ребенок..