Рішення суду про розлучення

РІШЕННЯ СУДУ ПРО РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Привіт! В статті «Рішення суду про розлучення» на сайті advokat-dnepropetrovsk.com я розповім Вам про порядок і загальні положення рішення суду про розлучення, про те, чи можна оскаржувати рішення суду про розірвання шлюбу, про рішення суду про розірвання шлюбу, винесене заочно, та про порядок отримання рішення суду про розлучення.

РІШЕННЯ СУДУ ПРО РОЗЛУЧЕННЯ-ПОРЯДОК І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Рішення суду про розлучення – фактична підсумкова частина процесу розлучення. Підставою для рішення суду про розлучення стає встановлений факт, про те, що зберігати сім’ю не є актуальним і подальше спільне життя пари порушує інтереси всіх членів сім’ї, а також неповнолітніх дітей.

Рішення суду це структурований офіційний документ, який надалі використовується за багатьох юридичних процедур.

У рішенні суду про розлучення містяться такі факти:

 • Місце та дата укладання шлюбу;
 • Дата розірвання шлюбу;
 • Обставини, які стали підставою для розлучення;
 • Обґрунтовані аргументи щодо необхідності розлучення (або мотиви для його збереження).

Сімейне законодавство фіксує, що шлюб визнається розірваним з моменту, коли свідоцтво рішення суду про розлучення набуває чинності.

Зв’язатися з адвокатом

ЧИ МОЖНА ОСКАРЖУВАТИ РІШЕННЯ СУДУ ПРО РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ?

Законодавство передбачає можливість оскарження рішення суду щодо розлучення. Цивільно-процесуальний кодекс передбачає термін на оскарження рішення суду – 30 днів з дня оголошення. Для оскарження має бути подана апеляційна скарга.

Після закінчення місячного строку рішення суду про розлучення набирає чинності.

Якщо розгляд апеляції не приніс результатів у вигляді скасування рішення суду, документ набуває законної сили після розгляду. Якщо апеляційний суд оскаржуватиме рішення суду про розлучення, термін визначатиметься залежно від результату розгляду.

РІШЕННЯ СУДУ ПРО РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ, ВИНЕСЕНЕ ЗАОЧНО

Рішення суду про розлучення може бути прийняте у заочному порядку. Ця можливість закріплена у цивільному законодавстві. Заочне рішення суду приймається у тому випадку, якщо процес розлучення так само пройшов заочним порядком.

У яких випадках суд може ухвалити рішення про розірвання шлюбу заочно:

 • Якщо одна сторона ігнорує судовий процес, але при цьому є докази, що стороні належним чином надана вся інформація про дату та місце проведення судового засідання, або вручено судове повідомлення;
 • Відповідач не надав суду прохання щодо проведення процесу без присутності;
 • Суд визнав, що сторона відсутня без поважних причин.

За зазначених обставин суд все одно ухвалить рішення про розлучення. Зміниться лише термін набуття чинності, оскільки відповідачеві буде надано право заявити про перегляд рішення суду строком на 30 днів.

Якщо заява про перегляд заочного судового рішення не принесе результатів, рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку

Зв’язатися з адвокатом

ОТРИМАННЯ РІШЕННЯ СУДУ ПРО РОЗЛУЧЕННЯ

Рішення суду про розлучення фактично підтверджує, що шлюб розірвано. Після того, як рішення набирає законної сили, суд надсилає його до РАГСу для реєстрації в держреєстрі та внесення потрібних позначок.

Копія рішення про розірвання шлюбу з проставленою печаткою видається на руки у судовій канцелярії. Свідоцтво про розірвання шлюбу за наявності рішення суду не видається, але звернувшись до органів РАЦС можна запросити витяг з держреєстру з підтвердженням розірвання шлюбу.

Юридичні питання не завжди зрозумілі звичайній людині. Це абсолютно нормально, тому що законодавча база є дуже багатогранною і без спеціальної освіти розібратися самостійно дуже складно.

За будь-яких питань при розлученні рекомендується звертатися до професійного юриста і тоді процес розлучення пройде без ускладнень, а необхідні документи будуть оформлені та отримані належним чином.

Сімейний адвокат Скрябін Олексій Миколайович надасть грамотні та якісні послуги у сімейному праві:

 • Повний супровід у справі із докладними консультаціями;
 • Грамотне оформлення документів та подання до потрібних інстанцій;
 • Відновлення втрачених документів, у тому числі рішення суду про розлучення;
 • Можливість дистанційного розлучення без прямої участі клієнта.

Звертайтеся до професіоналів та отримайте гарантований успішний результат у будь-якому сімейному питанні!

Якщо у Вас виникли труднощі в отриманні рішення суду або виникли додаткові питання, пов’язані із розірванням шлюбу, адвокат із багаторічним стажем Скрябін Олексій Миколайович надасть Вам повну юридичну консультацію та допоможе вирішити ситуацію у найкоротший термін.

Також корисною інформацією на сайті advokat-dnepropetrovsk.com сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас може бути: розлучення без документів, швидке розлучення, заява на розлучення, швидке розлучення, розлучення з вагітною, розлучення з дітьми, розлучення під ключ, розлучення через суд.

Зв’язатися з адвокатом

ПИТАННЯ АДВОКАТУ ПО СІМЕЙНИХ СПРАВАХ

☝ КОЛИ РІШЕННЯ СУДУ ПРО РОЗЛУЧЕННЯ ВСТУПАЄ У ЗАКОННУ СИЛУ?
☝ ШЛЮБ ВВАЖАЄТЬСЯ РОЗІРВАНИМ З МОМЕНТУ ВИНЕСЕННЯ РІШЕННЯ СУДУ ПРО РОЗЛУЧЕННЯ?
☝ ЧИ МОЖЕ РІШЕННЯ СУДУ ПРО РОЗЛУЧЕННЯ БУТИ ВИНЕСЕНЕ БЕЗ УГОДИ ІНШОЇ СТОРОНИ?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Рішення суду про розлучення» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал і Ви завжди будете в курсі нововведень законодавства України у сфері сімейного права.
Інформація про нас

Рішення суду про розлучення

Корисні матеріали сайту advokat-dnepropetrovsk.com:

 1. Швидке розлучення
 2. Заява на розлучення
 3. Порядок розлучення
 4. Розлучення з вагітною
 5. Розлучення через РАЦС
 6. Розлучення для переселенців
 7. Розлучення за кордоном
 8. Розлучення з дітьми
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: