Виникнення права на майно подружжя, яке суттєво збільшилося за час шлюбу

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! У цій статті я Вам розповім про виникнення права спільної сумісної власності подружжя, про загальну спільну власність під час розлучення та про право власності на майно. Ознайомившись з матеріалом статті «Виникнення права на майно подружжя, яке суттєво збільшилося за час шлюбу» на сайті advokat-dnepropetrovsk.com Ви знайдете відповіді для себе щодо цього питання.

Виникнення права спільної сумісної власності подружжя

Якщо майно дружини, чоловіка під час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок загальних трудових чи грошових витрат або витрат іншого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Також на сайті advokat-dnepropetrovsk.com сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: аліменти в частці від заробітку, аліменти у твердій грошовій сумі, додаткові витрати на дитину, договір між батьками про сплату аліментів, зменшення та збільшення розміру аліментів (зміна), аліменти на повнолітніх.

Загальна спільна власність під час розлучення

Ст. 62 Сімейного Кодексу встановлює, що роздільне майно кожного з подружжя може бути визнане об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, якщо під час шлюбу воно суттєво збільшилося у своїй вартості внаслідок загальних трудових чи грошових витрат або витрат іншого з подружжя.

Наприклад, будинок, що належить одному з подружжя, капітально відремонтований у період шлюбу.

Необхідно, щоб майно суттєво збільшилося у своїй вартості.

При цьому слід враховувати вартість майна та спільні витрати на нього і після цього.

Зв’язатися з адвокатом

Право власності на майно

Визнання майна об’єктом права спільної сумісної власності подружжя пояснюється лише тим, що у разі є юридичний склад, необхідний виникнення права спільної сумісної власності подружжя.

Майно має суттєво збільшитися у своїй вартості під час шлюбу внаслідок спільної праці подружжя або праці того з подружжя, якому це майно не належало.

Можливість виникнення в такому випадку спільної сумісної власності подружжя наголошено і на п. 9 постанови Пленуму Верховного Суду України “Про застосування судами деяких норм Кодексу про шлюб та сім’ю України”.

Зв’язатися з адвокатом

Часті питання адвокату

У якому разі майно, що належало одному з подружжя до шлюбу, може бути визнано спільною сумісною власністю та підлягати поділу під час розлучення?
Чи може будинок, що належить одному з подружжя до шлюбу, але який був капітально відремонтований у період шлюбу, бути визнаний спільною сумісною власністю та підлягати поділу під час розлучення?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Виникнення права на майно подружжя, яке суттєво збільшилося за час шлюбу» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал і Ви завжди будете в курсі нововведень законодавства України у сфері сімейного права.
Інформація про нас

Виникнення права на майно подружжя, яке суттєво збільшилося за час шлюбу

Корисні матеріали сайту advokat-dnepropetrovsk.com :

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: