Розмір часток майна подружжя

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! У цій статті я Вам розповім про розмір часток майна дружини та чоловіка, що є об’єктом права спільної сумісної власності, про договір про поділ майна подружжя, про відступ від рівності часток подружжя та що не підлягає поділу при розподілі майна подружжя. Ознайомившись з матеріалом статті «Розмір часток майна подружжя» на сайті advokat-dnepropetrovsk.com Ви знайдете відповіді для себе щодо цього питання.

Розмір часток майна дружини та чоловіка, що є об’єктом права спільної сумісної власності

  1. При розподілі майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка рівні, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
  2. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від принципу рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема, якщо один з них не дбав про матеріальне забезпечення сім’ї, приховав, знищив або пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім’ї.
  3. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні сини, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони отримують, є недостатнім для забезпечення їх фізичного, духовного розвитку та лікування.
  4. Ч. 1 ст. 70 Сімейного Кодексу встановлює принцип рівності часток подружжя при розподілі майна, що є об’єктом їх права спільної сумісної власності. Ця презумпція може бути змінена домовленістю між подружжям або шлюбним договором.

Також на сайті advokat-dnepropetrovsk.com сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: аліменти в частці від заробітку, аліменти у твердій грошовій сумі, додаткові витрати на дитину, договір між батьками про сплату аліментів, зменшення та збільшення розміру аліментів (зміна), аліменти на повнолітніх.

Договір про поділ майна подружжя

Розмір часток кожного з подружжя в їхньому спільному майні може бути визначений за взаємною згодою та оформлений письмовою угодою між ними.

За бажанням подружжя ця угода може бути засвідчена нотаріально.

У цьому подружжя не повинні дотримуватися становища про рівність часток у спільному майні.

У разі спору подружжя про розмір часток кожного з них у спільному майні суд виходить із принципу рівності часток подружжя.

Зв’язатися з адвокатом

Відступ від рівності часток подружжя

Відступити від принципу рівності часткою подружжя суд може за обставин, що мають істотне значення, зокрема, якщо один з них не дбав про матеріальне забезпечення сім’ї, приховав, знищив або пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім’ї.

Пленум Верховного Суду України у постанові “Про застосування судами деяких норм Кодексу про шлюб та сім’ю України” (пункти 3 та 10) роз’яснив, що якщо судом встановлено, що один із подружжя вчинив відчуження, приховав, знищив або пошкодив спільне майно або використав його за на власний розсуд всупереч волі іншого чоловіка і над інтересах сім’ї, то при розділі враховується це майно чи його стоимость.

За рішенням суду частка одного з подружжя може бути збільшена, якщо з одним із них проживають діти, а також непрацездатні повнолітні сини, дочка, за умови, що розмір одержуваних ними аліментів недостатній для їх фізичного, духовного розвитку та лікування (ч. 3 ст. 70 Сімейного Кодексу.

Положення ч. 3 ст. 70 Сімейного Кодексу не можна тлумачити таким чином, що сама собою наявність дітей, залишених в одного з подружжя, є підставою для збільшення частки цього чоловіка.

Суд може відступити від принципу рівності часток подружжя, якщо цього вимагають інтереси виховання та утримання дітей, оскільки подружжя зобов’язане виховувати та утримувати дітей. Так, інтереси дітей мають бути враховані при розподілі житлової площі між подружжям.

В інтересах дітей суд може відступити від принципу рівності часток подружжя при розподілі меблів та інших предметів домашнього побуту.

Якщо ж інтереси дітей можуть бути задоволені без відступу від принципу рівності часток подружжя в їхньому спільному майні, то суд не повинен порушувати рівність часток подружжя.

Зв’язатися з адвокатом

Що не підлягає поділу при розподілі майна подружжя

При розподілі майна подружжя речі, що належать дітям, не підлягають розподілу, оскільки ст. 173 Сімейного Кодексу встановлює роздільність майна батьків та дітей.

У тих випадках, коли подружжя за взаємною угодою або суд на вимогу подружжя (дружина) визначає розмір належної кожному з подружжя частки в їхньому спільному майні й не виробляє поділу майна в натурі, відносини спільної власності не припиняються.

Проте відносини права спільної сумісної власності замінюються відносинами права спільної пайової власності.

Зв’язатися з адвокатом

Часті питання адвокату

У якому разі частка майна одного з подружжя може бути зменшена?
У якому випадку частка одного з подружжя може бути збільшена?
Що не можна ділити при розподілі майна між подружжям?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Розмір часток майна подружжя» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал і Ви завжди будете в курсі нововведень законодавства України у сфері сімейного права.
Інформація про нас

Розмір часток майна подружжя

Корисні матеріали сайту advokat-dnepropetrovsk.com :

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: