Поділ майна подружжя

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! У цій статті я Вам розповім про право подружжя на поділ майна, про
угоду про поділ майна подружжя та про поділ права спільної сумісної власності. Ознайомившись з матеріалом статті «Поділ майна подружжя» на сайті advokat-dnepropetrovsk.com Ви знайдете відповіді для себе щодо цього питання.

Право подружжя на поділ майна

  1. Дружина та чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
  2. Дружина та чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою.

Також на сайті advokat-dnepropetrovsk.com сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: аліменти в частці від заробітку, аліменти у твердій грошовій сумі, додаткові витрати на дитину, договір між батьками про сплату аліментів, зменшення та збільшення розміру аліментів (зміна), аліменти на повнолітніх.

Угода про поділ майна подружжя

Договір про поділ житлового будинку, квартири, іншого нерухомого майна, а також про виділення нерухомого майна дружині, чоловікові зі складу всього майна подружжя має бути нотаріально засвідчений.

Припинення спільної сумісної власності подружжя або спільного майна подружжя відбувається шляхом поділу або у разі смерті одного з подружжя.

Зв’язатися з адвокатом

Поділ права спільної сумісної власності

Поділ права спільної сумісної власності подружжя регулюється статтями 69-72 Сімейного Кодексу.

Поділ права спільної сумісної власності подружжя можливий на вимогу кожного з подружжя, а також на вимогу кредитора одного з подружжя при зверненні стягнення на частку цього подружжя у спільному майні подружжя.

Ч. 1 ст. 69 Сімейного Кодексу вказує, що дружина та чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

Подружжя має право розділити майно за взаємною згодою, а разі спору поділ спільного майна подружжя відбувається у судовому порядку.

Договір між подружжям про поділ житлового будинку, квартири, іншого нерухомого майна, а також про виділення нерухомого майна будь-якому з подружжя зі складу всього майна подружжя має бути нотаріально засвідченим.

Зв’язатися з адвокатом

Часті питання адвокату

Які вимоги пред'являються до договору розподілу спільного майна подружжя?
Хто має право вимагати поділу майна подружжя?
Чи можливий поділ спільного майна подружжя без розірвання шлюбу?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Поділ майна подружжя» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал і Ви завжди будете в курсі нововведень законодавства України у сфері сімейного права.
Інформація про нас

Поділ майна подружжя

Корисні матеріали сайту advokat-dnepropetrovsk.com :

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: