Суперечка про батьківство

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! У цій статті я Вам розповім про суперечку про батьківство між чоловіком матері дитини та особою, яка вважає себе батьком дитини, про заперечення батьківства, як скласти позов про визнання батьківства. Ознайомившись з матеріалом статті «Суперечка про батьківство» на сайті advokat-dnepropetrovsk.com Ви знайдете відповіді для себе щодо цього питання.

Суперечка про батьківство між чоловіком матері дитини та особою, яка вважає себе батьком дитини

Особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини була одружена з іншим чоловіком, має право пред’явити до її чоловіка, якщо вона записана батьком дитини, позов про визнання свого батьківства.

До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в один рік, яка починається з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про своє батьківство.

Заперечення батьківства

Особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка перебуває в момент зачаття або народження дитини у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред’явити до її чоловіка якщо вона записана батьком дитини, позов про визнання свого батьківства.

Зв’язатися з адвокатом

Також на сайті advokat-dnepropetrovsk.com сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: аліменти в частці від заробітку, аліменти у твердій грошовій сумі, додаткові витрати на дитину, договір між батьками про сплату аліментів, зменшення та збільшення розміру аліментів (зміна), аліменти на повнолітніх.

Позов про визнання батьківства

У разі задоволення позову особи, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини була одружена з іншим чоловіком наступають наступні наслідки. Сімейні правовідносини виникають не між чоловіком матері дитини та особою, яка вважає себе батьком дитини, а між зазначеною особою та дитиною, батьком якої вона буде визнана.

Тому слід вважати, що відповідачем за даним позовом є дитина, а її законним представником, який бере участь від його імені у справі, буде чоловік його матері, який записаний його батьком.

До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність на рік, яка починається з дня, коли особа дізналася або мала дізнатися про своє батьківство.

Зв’язатися з адвокатом

Часті питання адвокату

Яка позовна давність у справах про визнання батьківства?
Хто є відповідачем за позовом про визнання батьківства?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Суперечка про батьківство» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал і Ви завжди будете в курсі нововведень законодавства України у сфері сімейного права.
Інформація про нас

Суперечка про батьківство

Корисні матеріали сайту advokat-dnepropetrovsk.com :

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: