Як мені одержати рішення суду в Україні?
Порядок отримання рішення суду закріплено у відповідних правових актах України:
- Закон України “Про доступ до судових рішень”;
- Закон України «Про судову систему та статус суддів»;
- Цивільний процесуальний кодекс;
Копію цього рішення буде видано учасникам, які були присутні на судовому засіданні, після оголошення формулювання (повного / скороченого) рішення суду.
У разі оголошення скороченого рішення (вступна та резолютивна частина) під час судового засідання, суд протягом двох днів надсилає сторонам процесу копію повного судового рішення.
Якщо рішення суду передається представнику сторони, яка бере участь у розгляді, рішення вважається отриманим і не означає, що документ буде надіслано поштою.
Учасники, які не були присутніми в судовому засіданні, також мають право на рішення суду, документ буде надісланий разом із рекомендованим листом із повідомленням у дводенний термін з моменту прийняття рішення за місцем проживання.
Як отримати рішення суду про розлучення
Відповідно до Закону України «Про доступ до судових рішень», це право на отримання судового рішення гарантується за допомогою офіційної публікації судових рішень про розірвання шлюбу на веб-порталі «Судова влада».
Судова адміністрація України регулює ведення Єдиного державного реєстру судових рішень України. Щоб скористатися правом доступу до судових рішень про розірвання шлюбу, внесених до реєстру, користувач має право досліджувати, редагувати, копіювати та роздруковувати судові рішення чи необхідні частини.
Щоб отримати рішення про розлучення, необхідно звернутися до компетентного суду для прийняття рішення.
У заяві має бути зазначена найважливіша інформація:
- Прізвище, ім’я, ім’я заявника, місце реєстрації або проживання
- назва суду;
- номер посилання, прізвище, ініціали судді;
- додаток
- Дата, підпис, прізвище, ім’я, по батькові.
Рішення буде надіслано на адресу, зазначену в заяві. Для простоти програми можна зареєструвати адресу електронної пошти, щоб отримувати рішення в електронному вигляді.
Хто має право на розлучення?
Керуючись нормами Закону України «Про доступ до судових рішень», особи, які беруть участь у провадженні, а також особи, які не брали безпосередньої участі у провадженні, мають право на отримання судового рішення про розірвання шлюбу, але наполягають на тому, щоб їх права, свободи , інтереси були ущемлені під час шлюборозлучного процесу та обов’язків.
Копія вироку на розсуд суду може бути видана на запит особою, яка належним чином викладає добре обґрунтовані вимоги та переконання про права, свободи, інтереси та обов’язки.
За довіреністю також можна отримати судове рішення про розірвання шлюбу на підставі паспорта – у вигляді посвідчення особи та нотаріально завіреної довіреності відповідно до Закону України «Про нотаріат».
Відповідно до Закону України «Про адвокатів та адвокатів» сімейний адвокат також може отримати копії документів, виданих державними органами.
Щоб отримати рішення суду про розірвання шлюбу, юристу не потрібна нотаріально завірена довіреність на подання ваших інтересів. Сімейний адвокат діє на підставі довідки повіреного, ордера на арешт та договору про юридичну допомогу.
Юридична допомога юриста у отриманні судового рішення
Допомога сімейного юриста як ніколи корисна в ситуаціях, коли необхідно швидко отримати рішення про розлучення, але неможливо особисто бути присутнім при цьому або отримати довіреність.
Описаний сценарій є найпоширенішим, коли Міністерство юстиції відмовляється ставити апостиль на судове рішення про розлучення (на сторінці апостилю судового рішення про розлучення) через правову основу, зазначену в офіційно оформленій відмові.
Тут треба діяти негайно, адже якщо Мін’юст України розглядає заяву на апостиль понад два робочі дні, виникнуть сумніви та буде перевірено законність винесеного судового рішення щодо розірвання шлюбу.
Найчастіші причини відмови в апостилюванні заяви про розірвання шлюбу:
- відсутність судового друку;
- друк вироку розмитий;
- неузгодженість відбитка;
- невідповідність підпису судді;
- відсутність підпису судді;
Маючи досвід вирішення всіх видів судових прострочок, сімейний адвокат швидко усуне неточності та принесе документи про розірвання шлюбу відповідно до вимог Міністерства юстиції України.
У зв’язку з питанням про реєстрацію розлучення у РАГСі у зв’язку з рішеннями суду про розлучення, що набрали чинності до 1 липня 2010 року, звернення до сімейного адвоката залишається актуальним.
Насправді трапляються випадки, коли один із подружжя в односторонньому порядку розриває шлюб у РАГСі/РАЦСі без повідомлення другого чоловіка.
У зв’язку з примусовим виконанням документів у державних органах другий з подружжя, який блукає в темряві, дізнається, що шлюб розірваний, і тепер йому необхідно додати особисту інформацію до протоколу розлучення, щоб продовжити отримання розлучення. довідка про рішення суду (на сторінці свідоцтва про розлучення за рішенням суду).
Для цього необхідно отримати копію рішення про розлучення у компетентному суді. У цьому випадку необхідно подати заяву до канцелярії суду із заявою із зазначенням дати та номера справи за рішенням суду.
Завдяки досвідченому та грамотному підходу до підготовки заяв сімейний адвокат швидко отримує необхідну інформацію про деталі рішення про розлучення та отримує копію документа.