Визнання шлюбу недійсним

Розірвання шлюбу

Шлюб визнається недійсним у разі порушення умов, необхідних для створення сімейного союзу. Офіційно зареєстрований органів державної реєстрації речових шлюб, порушує норми сімейного права, може бути визнаний недійсним в установленому законному порядку.

Сімейний кодекс України ділить недійсні шлюби на категорії:

  • повністю недійсний;
  • недійсний за рішенням суду.

Про визнання шлюбу недійсним необхідно подати заяву до РАГСу за місцем укладання шлюбу або до суду за місцем проживання відповідача.

Причини розірвання шлюбу

У Сімейному кодексі зазначені причини розірвання шлюбу:

  • якщо один із подружжя перебував в офіційному шлюбі на момент повторної реєстрації шлюбу;
  • якщо подружжя – близькі родичі;
  • якщо один із подружжя не може працювати;

Якщо ці обставини підтверджуються у документі, шлюб розривається в адміністративному порядку без залучення судової влади. Вищезазначені обставини грубо порушують правові норми шлюбного процесу не вимагають подальшого судового спору.

Шлюб визнається недійсним на підставі рішення суду, якщо його було укладено з примусу одного з подружжя. Відсутність бажання зареєструвати шлюб у державі може розглядатися як примус у разі психічного розладу, алкогольного чи наркотичного отруєння одного з подружжя.

Недійсність шлюбу визнається на підставі рішення суду, якщо доведено фікцію такого шлюбу. Шлюб із розрахунку – це шлюб, укладений без наміру чоловіки й жінки створювати сімейні стосунки та набувати подружніх прав та обов’язків. Насправді шлюб із розрахунку завжди переслідує корисливі мети.

Наслідки визнання шлюбу недійсним та його особливості

Визнання шлюбу недійсним має певні наслідки, а саме скасування всіх подружніх прав та обов’язків, наданих подружжю на момент укладання шлюбу відповідно до Сімейного кодексу та інших законів України. Якщо подружжя придбало майно під час недійсного шлюбу, це вважається спільною власністю.

У Цивільному кодексі України встановлено норму, згідно з якою отриману суму має бути повернено, якщо утримання було виплачено одному з подружжя у недійсному шлюбі. Однак період оплати, після якого відбувається повернення, не повинен перевищувати трирічний поріг.

Чоловік, який оселився в будинку іншого чоловіка через укладання недійсного шлюбу, не має права на проживання та може бути депортований.

Після визнання шлюбу недійсним чоловік (а), який змінив прізвище при реєстрації шлюбу, не має жодних юридичних підстав для використання як ім’я у шлюбі в майбутньому. Усі без винятку документи без заміни.

Недійсність шлюбу не скасовує правничий та обов’язки подружжя щодо дитини, народженого у шлюбі.

Визнання шлюбу з іноземцем недійсним

Одруження з іноземцем в Україні сьогодні широко поширене. Але навіть у найщасливіші моменти життя не можна забувати про юридичні тонкощі. Якщо ви виходите заміж за іноземця, вам слід подумати про процедуру розірвання шлюбу та його можливе розірвання.

Питання про недійсність шлюбів з іноземцями перебуває у віданні судової влади.

Найпоширеніша причина, через яку шлюб недійсний, – це те, що він вигаданий. Іноземці з корисливих спонукань намагаються одружитися з громадянами України, щоб отримати дозвіл на проживання або громадянство.

Таким чином, іноземці ігнорують норми Сімейного кодексу України, які передбачають укладання шлюбу з метою створення сім’ї та набуття подружніх прав та обов’язків.

Крім того, нерідко чоловік-іноземець приховує інформацію про те, що він офіційно перебуває у шлюбі в країні своєї національності, а отже, всупереч ст.25 Сімейного кодексу України – моногамія.

Описані ситуації є лише найпоширенішими, і є низка причин визнання шлюбу з іноземцем недійсним.

Віддані громадяни України звертаються до сімейного адвоката у спробі відновити справедливість та визнати шлюб недійсним. Однак на практиці існує просте вирішення проблеми.

На основі багаторічного досвіду адвокат пропонує своїм клієнтам швидко розірвати шлюб у суді на підставі скарги без присутності сторін. Для розірвання шлюбу досить переконати суд, що претензії доречні, відповідають волі позивача і збереження шлюбу суперечить інтересам подружжя.

Адвокат з розлучення також пропонує поради про те, як подати на розлучення в закритому судовому засіданні. Юридична таємниця (крім розлучення у закритому судовому засіданні. Юридична таємниця).

Поряд із тим, що під час розгляду справи про визнання шлюбу недійсним, оскільки шлюб в Україні будується за принципом добровільності. Обов’язкова реєстрація шлюбу та його шлюб є ​​недійсними, суд керується статтею 118 Цивільного процесуального кодексу України. Для задоволення заявки потрібні докази, які практично складно зібрати і задокументувати.

Проте слід зазначити, що тільки після ретельного аналізу всіх нюансів вашої справи, сімейний юрист розробить стратегію дій.

Зверніться до досвідченого сімейного юриста Олексія Миколайовича Скрябіна, і для вас буде розроблений покроковий алгоритм дій, щоб ви в найкоротші терміни отримали позитивний результат!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: