Укладення шлюбу

Шлюб

Всім привіт! Мене звуть Дарина Сергіївна Скрябіна. Я – сімейний юрист. Наша юридична фірма спеціалізується на наданні юридичних послуг з розірвання шлюбу та стягнення аліментів. Наші юристи супроводжують судові розгляди щодо України.

У статті «Укладення шлюбу» я розповім про умови укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України, як оформити шлюб, які документи необхідні для укладення шлюбу та як проходить процедура державної реєстрації шлюбу.

Обов’язково дочитайте до кінця статтю «Укладення шлюбу» та дізнайтеся багато цікавого про весілля.

Обов’язково підпишіться на мій канал, щоб завжди отримувати найсвіжішу інформацію про сімейне право.

Вимоги щодо укладення шлюбу у РАГСі між громадянами України

Згідно з нормами Сполученого Королівства шлюбом вважається спілка жінки та чоловіка, громадянина України, офіційно зареєстрована в РАГСі/РАЦСі з метою створення сім’ї. Спільне проживання жінки та чоловіка, які не перебувають в офіційному шлюбі, не встановлює прав та обов’язків подружньої пари.

Основні умови укладання шлюбу між громадянами України зазначені у ст. 22-26 СК:

Шлюбний вік

Громадяни України, які досягли повноліття (18 років), мають право одружуватися. Коли громадянинові України виповнюється 16 років, шлюб може бути зареєстрований, але це право підтверджується рішенням суду.

Добровільний характер шлюбу

Шлюб припускає взаємну згоду. Примус неприпустимий. Слід розуміти, що шлюб із недієздатним громадянином України неможливий.

Моногамія

Громадяни України, які перебувають у законному шлюбі, не можуть одружитися без розірвання попереднього.

Відсутність спорідненості

Близькі родичі не можуть одружуватися. Питання укладення шлюбу між прийомними дітьми прийомного батька буде вирішено у судовому порядку.

Як подати заяву на шлюб?

Заява про реєстрацію шлюбу подається громадянами України особисто до будь-якого регіонального відділення РАГСу/РАЦСу.

Якщо наречений/наречена не має можливості особисто подати заяву до РАГСу, таку заяву необхідно нотаріально завірити та подати представниками майбутнього подружжя. Нотаріально засвідчені представники засвідчені нотаріально.

Якщо заяву прийнято, РАГС обов’язково інформує майбутнього подружжя – громадян України про обов’язки та права, пов’язані з шлюбом.

Наречений та наречена зобов’язані повідомляти один одному про стан свого здоров’я. Кабінет Міністрів України встановив порядок проходження медичного огляду у разі потреби.

Шлюб вважається недійсним, якщо один із подружжя не повідомив про стан свого здоров’я.

У день подання заяви про реєстрацію шлюбу необхідно сплатити державне мито у розмірі 0,05 неоподатковуваного мінімального доходу громадян України.

Пропозицію руки та серця майбутній чоловік заповнює від руки.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 р. N1168 Про затвердження переліку платних послуг, які можуть бути надані РАГСом на запит нареченого/нареченої для надання платної послуги. РАЦС надає при поданні заяви оформити запрошення із зазначенням дати державної реєстрації шлюбу. Таке запрошення є нагадуванням для громадян України, а також свідченням представлення майбутніх молодят на робочому місці. Це запрошення нареченому часто називають сертифікатом. Такий сертифікат створюється автоматично при внесенні даних заявки до державного реєстру.

Необхідні документи для укладання шлюбу

Для оформлення шлюбу між громадянами України необхідно підготувати пакет документів:

  • Заява про видачу свідоцтва про шлюб
  • Український паспорт
  • Документи, що підтверджують розірвання попереднього шлюбу
  • квитанція про сплату державного мита або звільнення від сплати державного мита.

Для того, щоб укласти шлюб за кордоном, у списку документів, необхідних громадянинові України (на сторінці довідки про сімейний стан), має бути позначка про сімейне становище.

Порядок державної реєстрації шлюбу

Процедура державної реєстрації шлюбу здійснюється після закінчення 30 днів із дня подання заяви.

Керівник державного реєстру має право скоротити термін розгляду заяви про укладання шлюбу громадян України з поважних причин. Такі причини задокументовані.

Якщо наречена вагітна, народила дитину, і якщо життя та здоров’я нареченого / нареченої знаходяться під загрозою, шлюб буде укладений у день подання заяви або будь-якого іншого дня відповідно до графіку роботи офісу реєстрації. Вищезазначені умови мають бути задокументовані.

Шлюб буде укладено у приміщенні РАЦСу.

За бажанням громадян України шлюб буде зареєстровано в урочистій обстановці. Укладання шлюбу через довірену особу суперечить нормам сімейного права.

Шлюб полягає шляхом складання реєстраційного протоколу. Зразки документів цивільного стану затверджено Постановою Кабінету Міністрів №1025 від 10 листопада 2010 року.

Державна реєстрація шлюбу між громадянами України засвідчується свідоцтвом про шлюб. Форму свідоцтва про шлюб затверджено постановою Кабінету Міністрів України про затвердження зразків записів актів цивільного стану, описів та зразків бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану.

До паспортів не ставляться штампи про шлюб, і кожен із подружжя отримує свою копію свідоцтва про шлюб.

Для використання свідоцтва про шлюб за кордоном Міністерство юстиції має право поставити штамп апостилю на документи РАГСу (на сторінці апостилю документів РАГСу).

Якщо ви не знаєте всіх тонкощів процедури реєстрації шлюбу, вам потрібна кваліфікована консультація та вам необхідно прискорити процес реєстрації торгової марки, зверніться до юриста Олексія Миколайовича Скрябіна.

Завдяки багаторічному досвіду сімейний юрист зможе вирішити ваші проблеми швидко та без зайвих матеріальних витрат.

Порада професійного юриста з розлучень – запорука вашого успіху. Зв’яжіться з юристами нашої компанії в зручний для вас спосіб – зателефонуйте або напишіть в Месенджер. Ми допоможемо вирішити вашу проблему швидко та якісно.

Якщо вам потрібна консультація або платні послуги юриста, скористайтесь месенджерами, вказаними у розділі “Контакти”.

Якщо ви маєте запитання, напишіть нам на skriabinadvokat@gmail.com, і я обов’язково вам відповім.

Якщо стаття «Укладення шлюбу» була вам корисна, і ви дізналися щось нове про шлюб, то лайкнувши цю статтю, підпишіться на мій канал YouTube, щоб не пропустити нові відео.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: