Порядок спілкування з дитиною через орган опіки

Порядок спілкування з дитиною через орган опіки

Усі суперечки про участь у вихованні дитини між батьками вирішуються через орган опіки та піклування або через суд.

Вирішення органом опіки та піклування спору про участь у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від нього

За заявою матері, батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від нього.

Рішення органу опіки та піклування обов’язково до виконання.

Право на звернення до органу опіки та піклування для вирішення спору про участь у вихованні дитини

Якщо через конфліктні відносини батьки не можуть укласти договір, досягти угоди у спорі про участь у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо, закон надає їм право звернутися за вирішенням такої суперечки до органу опіки та піклування.

Орган опіки та піклування як досудова інстанція у врегулюванні спору про участь у вихованні дитини

Іншими словами, ця стаття закріплює так званий досудовий порядок врегулювання спору про участь у вихованні дитини з батьків, хто проживає окремо.

При цьому, розглядаючи таку суперечку, орган опіки та піклування за заявою матері або батька дитини визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо.

Які фактори беруться до уваги при вирішенні питання щодо участі у вихованні дитини

Рішення про це орган опіки та піклування ухвалює на підставі вивчення умов життя батьків, їхнього ставлення до дитини, інших обставин, що мають важливе значення.

У такому рішенні можуть бути вирішені питання щодо форм, місця, часу, частоти, тривалості спілкування дитини з батьком, який проживає окремо від нього, а також будь-які питання участі цього батька у вихованні дитини.

Відповідальність за ухилення від виконання рішення органу опіки та піклування

Особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, зобов’язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, заподіяну тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

Ч. 2 ст. 158 СК встановлює наслідки невиконання рішення органу опіки та піклування, які можуть настати для батька, з яким проживає дитина, якщо вона ухиляється від виконання зазначеного рішення.

Такі наслідки можуть виражатися у відшкодуванні як матеріальної, і моральної шкоди другому з батьків.

Порядок відшкодування матеріальних та моральних збитків у разі ухилення від виконання рішення органу опіки та піклування

Порядок відшкодування моральної та матеріальної шкоди передбачений цивільним та цивільно-процесуальним законодавством.

Часті питання адвокату

Яке покарання очікує особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування?
Куди, крім суду, можуть звернутися батьки, які проживають окремо, які не можуть досягти угоди у спорі про участь у вихованні дитини?
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: