Зменшення та збільшення розміру аліментів (зміна)

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! У цій статті я Вам розповім про зміну розміру аліментів, про перегляд розміру аліментів, про те як збільшити розмір аліментів, про позовну заяву про зменшення розміру аліментів, ознайомившись з матеріалом статті «Зменшення та збільшення розміру аліментів» на сайті advokat-dnepropetrovsk.com Ви знайдете відповіді для себе щодо цього питання.

Зміна розміру аліментів

  1. Розмір аліментів, визначений за рішенням суду чи домовленості між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника чи одержувача аліментів у разі зміни матеріального чи сімейного стану, погіршення чи покращення здоров’я когось із них.
  2. Розмір аліментів може бути зменшено, якщо дитина перебуває на утриманні держави, територіальної громади чи юридичної особи.

Перегляд розміру аліментів

Матеріальне та сімейне становище особи, зобов’язаної надавати зміст, та особи, яка отримує аліменти, не є фактором незмінним, оскільки аліментні правовідносини є такими, що тривають і, як правило, існують тривалий період часу.

Внаслідок того, що матеріальне та сімейне становище, а також стан здоров’я зазначених у законі осіб може протягом часу існування аліментного зобов’язання змінитись, закон передбачає, що за позовом будь-якої з цих осіб суд має право змінити встановлений раніше розмір аліментів або звільнити від їхньої сплати.

Зв’язатися з адвокатом

Як збільшити розмір аліментів

Особа, яка отримує аліменти, може звернутися до суду з позовом про збільшення розміру аліментів, що стягуються, якщо погіршилося його матеріальне становище або стан здоров’я, або поліпшилося матеріальне або сімейне становище платника аліментів, а також стан його здоров’я.

Позовна заява про зменшення розміру аліментів

Своєю чергою особа, яка сплачує аліменти, може звернутися до суду з позовною вимогою про зменшення встановленого розміру аліментів у випадках, коли суттєво погіршився його матеріальний чи сімейний стан, чи стан здоров’я або покращився матеріальний стан чи стан здоров’я одержувача аліментів.

Позови про зміну розміру аліментів слід розглядати за місцем проживання одержувача аліментів.

Розмір аліментів може бути зменшений судом на вимогу платника аліментів, якщо дитина перебуває на утриманні держави, територіальної громади або юридичної особи.

Також на сайті advokat-dnepropetrovsk.com сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: аліменти в частці від заробітку, аліменти у твердій грошовій сумі, аліменти на повнолітніх, аліменти на повнолітніх.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття « Зменшення та збільшення розміру аліментів (зміна) » була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, а також підписуйтесь на наш ютуб-канал , щоб не пропустити нові відео.
Інформація про нас

Зменшення та збільшення розміру аліментів (зміна)

Часті питання адвокату

Де розглядаються позови щодо зміни розміру аліментів?
Що є основою зміни розміру аліментів?

Корисні матеріали сайту advokat-dnepropetrovsk.com :

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: