Аліменти в частці від заробітку

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! У цій статті я Вам розповім про визначення розміру аліментів на частку від заробітку (доходу) матері, батька дитини, про аліменти в частці від заробітку, про стягнення аліментів у частках до заробітку, про розрахунок аліментів 2024 приклад. Ознайомившись з матеріалом статті «Аліменти в частці від заробітку» на сайті advokat-dnepropetrovsk.com Ви знайдете відповіді для себе щодо цього питання.

Визначення розміру аліментів на частку від заробітку (доходу) матері, батька дитини

  1. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка стягуватиметься як аліменти на дитину, визначається судом;
  2. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка стягуватиметься до досягнення старшою дитиною повноліття;
  3. Якщо після досягнення повноліття старшою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, яка припадала на дитину, яка досягла повноліття.

За загальним правилом способи виконання батьками обов’язки утримувати дитину визначаються за домовленістю з-поміж них.

Аліменти в частці від заробітку

За відсутності домовленості між батьками щодо утримання їхньої дитини той із батьків, з яким проживає дитина, має право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів.

За рішенням суду аліменти на утримання дитини присуджуються на частку від заробітку (доходу) її матері, батька та (або) у твердій грошовій сумі.

Встановлення в законі правила про стягнення аліментів на частку від заробітку (доходу) батьків має на меті найповніше охороняти інтереси дитини, забезпечити йому отримання коштів, необхідних для її життєдіяльності, і зберегти по можливості той рівень життя, який дитина мала при спільному проживанні з обома батьками.

Зв’язатися з адвокатом

Стягнення аліментів у частках до заробітку

Разом з тим встановлення розміру аліментів у пайовому відношенні до заробітку (доходу) батьків зручне і для самих батьків, оскільки позбавляє їх необхідності повторно звертатися до суду з вимогою про зміну розміру стягуваних аліментів при збільшенні або зменшенні заробітку (доходу) зобов’язаного до сплати батька , що дуже важливо за умов перехідної економіки.

Перевагою такого способу визначення розміру аліментів є те, що в цьому випадку вони не потребують індексації.

Стягнення аліментів на неповнолітніх дітей у твердій грошовій сумі допускається лише у випадках, встановлених СК.

Частка заробітку (доходу) того з батьків, який є платником аліментів, яка стягується як аліменти на дитину, у кожному конкретному випадку визначається судом.

Розрахунок аліментів 2024 приклад

Для найбільш дієвого захисту прав дитини на отримання аліментів від своїх батьків закон встановлює і правило про те, що якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку заробітку (доходу) того з батьків, хто є платником аліментів, яка стягуватиметься до досягнення старшою дитиною повноліття.

Таким чином, закон виходить із положення про те, що частки всіх дітей, на яких стягуються аліменти, у єдиній частці, що визначається судом із заробітку (доходу) того з батьків, який зобов’язаний до їх сплати, є рівними.

Таке правило діє лише до досягнення старшою дитиною повноліття.

Після досягнення повноліття старшою дитиною той із батьків, з ким проживають інші діти, на яких також стягуються аліменти в установленому законом порядку, має право на звернення до суду з позовом до платника аліментів щодо визначення розміру аліментів на інших дітей.

У цьому випадку суд визначає розмір аліментів, які будуть стягуватись на інших дітей.

Якщо ж після досягнення повноліття старшою дитиною той із батьків, з якою проживають інші діти, не звернувся до суду з позовом до платника аліментів щодо зміни розміру аліментів на інших дітей, то стягнення аліментів продовжується, але за вирахуванням тієї рівної частки, яка припадала на дитину, що досяг повноліття.

Отже, і в цьому випадку діє правило про рівність часток усіх дітей, на яких триває стягнення аліментів, у єдиній частці заробітку (доходу) того з батьків, який зобов’язаний до сплати за рішенням суду.

Також на сайті advokat-dnepropetrovsk.com сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали:звільнення батьків від сплати аліментів, аліменти у твердій грошовій сумі, додаткові витрати на дитину, договір між батьками про сплату аліментів, зменшення та збільшення розміру аліментів (зміна), аліменти на повнолітніх.

Часті питання адвокату

У чому полягає перевага стягнення аліментів на частку від заробітку?
Як відбувається стягнення аліментів, якщо після досягнення повноліття старшою дитиною той із батьків, з якою проживають інші діти, не звернувся до суду з позовом до платника аліментів щодо зміни розміру аліментів на інших дітей?
Як визначається частка заробітку батька, який не проживає з дитиною, яка стягуватиметься як аліменти на дитину?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Аліменти в частці від заробітку» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, а також підписуйтесь на наш ютуб-канал , щоб не пропустити нові відео.
Інформація про нас

Аліменти в частці від заробітку

Корисні матеріали сайту advokat-dnepropetrovsk.com :

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: